banner ad

Znamy już szczegóły filmu Breta Eastona Ellisa

12 marca 2012


„The Canyons” – taki tytuł będzie nosił film napisany i współprodukowany przez Breta Eastona Ellisa, w którym główną rolę męską ma zagrać gwiazdor porno James Deen. Zdjęcia do produkcji rozpoczną się 9 lipca tego roku.

Portal The Playlist zdradza kilka szczegółów dotyczących samej fabuły filmu, choć ta oficjalnie utrzymywana jest w ścisłej tajemnicy. Obraz ma opowiadać o grupie dwudziestokilkulatków z Los Angeles, którzy spędzają swój czas w tytułowych kanionach wokół Los Angeles – miejscu kultowym, ale i niebezpiecznym, szczególnie nocą. W końcu kaniony są jednym z ulubionych miejsc porzucania zwłok przez gangi, zabójców i psychopatycznych seryjnych morderców.

Bret Easton Ellis

Właściwie to nie wiadomo jeszcze, kto będzie grał w filmie. Nawet udział Deena nie został potwierdzony, choć sam Ellis wyznał niedawno, że aktor jest jego faworytem.

The Playlist zdradza, w jakich konkretnie rolach będą obsadzeni potencjalni aktorzy i aktorki. Jest więc Christian – tzw. dziecko funduszu powierniczego, manipulator i producent filmowy, który nagrywa z upodobaniem swoje ?trójkąty?. Druga rola męska to Ryan – barman i aspirujący aktor, który zabiega o rolę w horrorze Christiana. Role żeńskie to: Tara – dziewczyna Christiana i była modelka, Gina – współpracownica Ryana, zakochana w nim, ona także szuka roli w filmie Chrystiana i Lindsay – była aktorka, a obecnie instruktorka yogi, która sypia z Christianem i zakochuję się w nim.

Roboczy tagline obrazu to „The Canyons. It?s not The Hills” i jest grą znaczeń odwołującą się do zwyczajowego określania Hollywood jako Wzgórz (czyli the Hills) oraz do ?The Hills?, programu telewizyjnego typu reality show stacji MTV, który rzekomo opowiada o „prawdziwym” życiu kilku młodych ludzi w Los Angeles.

„The Canyons” ma być przesyconym nagością i erotyką psycho-thrillerem, którego fabuła ma zawierać elementy zbrodni i odkupienia. Sam Ellis zdradził, że aktor, który zagra główną rolę męską, będzie musiał „grać frontalne sceny w pełnej nagości” a także „dmuchać w realistyczny sposób dziewczyny i facetów”. Najwięcej emocji budzi jednak fakt, że film ma być całkowicie niezależną „mikrobudżetową” produkcją finansowaną w całości przez Ellisa, reżysera Paula Schradera (scenarzysta m.in. „Taksówkarza” i „Wściekłego Byka”) i producenta Braxtona Pope?a. Dzięki takiemu finansowaniu twórcy nie będą musieli iść na żadne kompromisy. Film ma być kręcony cyfrowo i dystrybuowany poprzez VOD/Netflix. Premiera planowana jest na przyszły rok.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy