banner ad

Znamy już pierwsze szczegóły i polskiego wydawcę nowej powieści z Herkulesem Poirot

8 kwietnia 2014

nowy-herkules-wl
Wydawnictwo Literackie poinformowało, że zakupiło prawa do nowego kryminału z przygodami Herkulesa Poirot, pierwszej powieści od czasu „Kurtyny” opublikowanej przez Agathę Christie w 1975 roku. Znamy już nawet kilka szczegółów dotyczących fabuły książki.

Wiadomo, że akcja nowego kryminału z Herkulesem Poirot osadzona zostanie w latach dwudziestych XX wieku. Wydarzenia rozgrywają się w Londynie oraz na angielskiej prowincji. W powieści zabraknie Arthura Hastingsa, bliskiego przyjaciela i współpracownika Poirot, ale sam słynny detektyw o jajowatej głowie i starannie wypielęgnowanych wąsach będzie niekwestionowanym głównym bohaterem.

O tym, że rodzina Agathy Christie udzieliła zgody na wydanie nowej powieści z Poirot informowaliśmy was już we wrześniu ubiegłego roku. Książkę pisze Sophie Hannah, jedna z popularniejszych autorek thrillerów psychologicznych. Projekt bardzo mocno popiera Mathew Prichard ? wnuk Agathy Christie. „Jestem zaszczycony, że tak uznana pisarka, jaką jest Sophie Hannah, podjęła wyzwanie napisania nowej części przygód detektywa Poirot, wykazując przy tym entuzjazm i szacunek dla dorobku Agathy Christie” ? mówi spadkobierca.

Sophie Hannah uzależniła się od powieści królowej anglosaskiego kryminału, gdy miała trzynaście lat. Jak sama twierdzi: „Przeczytałam i kolekcjonowałam wszystkie jej powieści w ciągu roku, a z każdą kolejną moja pasja ? zdaniem niektórych obsesja ? stawała się coraz większa”. Jej ulubioną książką autorstwa Christie jest „Dlaczego nie Evans?”, a najważniejszą częścią serii o Herkulesie Poirot powieść „Po pogrzebie”.

„To dzięki Herkulesowi Poirot i pani Marple postanowiłam poświęcić swoje życie zawodowe pisaniu kryminałów. Sposób, w jaki Christie opowiada, oraz jej głębokie rozumienie ludzkiej psychiki ukształtowały mnie jako pisarkę. Nie umiem jednak wyrazić, jak bardzo jestem zaszczycona, że miałam okazję podjąć to wyzwanie. Prawdę mówiąc, wciąż nie mogę uwierzyć, że to dzieje się naprawdę!” ? dodaje Sophie.

Premiera światowa powieści zaplanowana jest na wrzesień 2014 roku. Na polskim rynku kryminał również ukaże się jeszcze w tym roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy