banner ad

Znamy fabułę, okładkę i datę premiery pierwszego pełnometrażowego komiksu o Kajku i Kokoszu rysowanego w duchu Janusza Christy

22 marca 2019


Wydawnictwo Egmont ujawniło szczegóły nowego, pierwszego od 30 lat pełnometrażowego komiksu o przygodach Kajka i Kokosza. Kontynuacji kultowej serii podjęli się – w swoim stylu, ale z wielkim szacunkiem dla ducha oryginału – znani polscy twórcy: Maciej Kur (scenariusz), Sławomir Kiełbus (rysunki) i Piotr Bednarczyk (kolor).

„Kajko i Kokosz” Janusza Christy to jedna z najpopularniejszych polskich serii komiksowych. Kolejne pokolenia czytelników zachwycają się przygodami dwóch dzielnych słowiańskich wojów. Pełna kolorowa edycja oryginalnego cyklu składa się z dwudziestu tomów. Od 2016 roku wydawnictwo Egmont kontynuuje serię w porozumieniu ze spadkobiercami autora. Pierwsze dwa albumy zawierały kilka krótszych historii, których akcja rozgrywała się w Mirmiłowie, choć Kajko i Kokosz nie byli ich głównymi bohaterami. Nie wszystkim przypadł do gustu fakt, że część epizodów odbiegała stylem graficznym od kreski Janusza Christy. Tym razem Egmont zapowiada album, w którym znajdzie się jedna opowieść, a jego rysownikiem został Sławomir Kiełbus, który przez samego twórcę serii został wskazany jako jego ewentualny następca.

Album zatytułowany „Królewska Konna” prezentuje dalsze perypetie bohaterów z Mirmiłowa. Kajko i Kokosz muszą eskortować do domu księżniczkę Salwę, której życie znalazło się w niebezpieczeństwie. Jednak Kokosz niespodziewanie porzuca służbę woja i wstępuje do Królewskiej Straży Konnej – elitarnej jednostki tropiącej najbardziej niebezpiecznych przestępców! Jak Kajko poradzi sobie bez przyjaciela i jakie tajemnice związane są z księżniczką Salwą?

Tego dowiemy się już 19 czerwca, kiedy to zaplanowana jest premiera komiksu. Więcej informacji o albumie pojawi się w maju podczas Warszawskich Targów Książki. Już teraz wydawnictwo Egmont zapowiada jednak, że czytelnicy znajdą w nowych przygodach Kajka i Kokosza wszystko to, za co kochali oryginalną serię – awantury, czary, bijatyki, humor sytuacyjny i słowny.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę albumu „Kajko i Kokosz. Nowe przygody – Królewska konna”:

[am]

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy