Znamy fabułę drugiej powieści Stephena Kinga zapowiedzianej na 2021 rok

28 stycznia 2021

Fanów Stephena Kinga czeka w 2021 roku podwójna przyjemność. Oprócz zapowiadanej na 10 marca powieści „Później” przeczytamy na pewno jeszcze jedną książkę pisarza. Właśnie ujawniono, że nosi ona tytuł „Billy Summers”, a jej bohaterem będzie weteran wojenny, który został płatnym zabójcą.

Głównym bohaterem drugiej tegorocznej powieści jest tytułowy Billy. To najlepszy w branży zabójca do wynajęcia, ale przyjmuje zlecenie tylko wtedy, gdy jego celem ma być ktoś naprawdę zły. Teraz jednak Billy postanawia się wycofać. Zanim jednak przejdzie na emeryturę, zgadza się na jeszcze jedno morderstwo. Billy to jeden z najlepszych snajperów na świecie, odznaczony za swoje zasługi weteran wojny w Iraku. Po wykonaniu zadania znika niczym Houdini. Cóż więc może się nie udać? Jak się okazuje, wszystko.

Tyle wiemy na temat fabuły. Amerykański wydawcy powieści, Scribner, informuje, że „Billy Summers” to po części historia wojenna, po części list miłosny do małego miasteczka w Stanach Zjednoczonych i mieszkających tam ludzi. W książce występuje jeden z najbardziej zniewalających i zaskakujących duetów, jakie pojawiły się dotąd w prozie Kinga. Ta dwójka postanowi pomścić zbrodnie dokonane przez wyjątkowo złego człowieka. Będzie to opowieść o miłości, szczęściu, przeznaczeniu i złożonym bohaterze, który otrzymuje ostatnią szansę na odkupienie. „Nie będziecie mogli oderwać się od tej historii i już nie zapomnicie Billy’ego” – czytamy na stronie Stephena Kinga.

Światowa premiera „Billy’ego Summersa” zaplanowana jest na 3 sierpnia. To dość zaskakująca data w przypadku Stephena Kinga, który zazwyczaj wydaje książki wiosną i jesienią. Nie wiadomo jednak, czy przyśpieszony termin wydania drugiej tegorocznej powieści to inicjatywa pisarza, czy jego wydawcy.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę amerykańskiego wydania powieści, którą jako pierwszy pokazał magazyn „Entertainment Weekly”:

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy