Znamy datę światowej premiery kontynuacji „Lśnienia” Stephena Kinga

20 września 2012


Stephen King ogłosił na swojej stronie, że zapowiadany od długiego czasu sequel „Lśnienia” będzie miał światową premierę 24 września 2013 roku.

Bohaterem książki noszącej tytuł „Doctor Sleep” (z ang. „Doktor Sen”) jest Danny Torrance, który jako chłopiec spędził zimę z rodzicami w nawiedzonym hotelu Panorama. Teraz jako dorosły mężczyzna tonie w rozpaczy, alkoholizmie i przemocy, próbując uporać się ze wspomnieniami i zrzucić z siebie dziedzictwo własnego ojca. Ostatecznie osiedla się w New Hampshire, gdzie uczęszcza na spotkania grupy AA oraz pracuje w domu opieki, wykorzystując pozostałości swego „lśnienia” do udzielania wsparcia umierającym.

Wtedy Danny poznaje dwunastoletnią Abrę Stone i to właśnie jej niesamowity dar, najjaśniejsze lśnienie, jakie w życiu widział, ponownie przywołuje demony Dana i porywa go do bitwy o duszę i przetrwanie Abry. Autostradami Ameryki podróżuje w poszukiwaniu pożywienia plemię ludzi nazywane The True Knot. Wyglądają nieszkodliwie, głównie starcy, w poliestrach, przywiązani do swoich kamperów. Ale Dan Torrance wie, a nastoletnia Abra Stone odkryje, że The True Knot są poniekąd nieśmiertelnymi istotami pożywiającymi się „parą” wytwarzaną podczas powolnych tortur przez dzieci ze „lśnieniem”.

Wydawca zapowiada nową książkę Kinga jako epicką wojnę pomiędzy dobrem a złem, krwawą, cudowną opowieść, która powinna spodobać się milionom oddanych czytelników „Lśnienia” oraz wszystkim tym, co zapuszczą się na terytorium zamieszkane przez Danny?ego Torrance?a po raz pierwszy.

Po opublikowaniu bardzo dobrze przyjętej przez krytyków powieści „Dallas ’63” niektórzy zaczęli sugerować, że może King chce odejść od horroru. W jednym z wywiadów pisarz jednak odparował takie sugestie, mówiąc: „Oni nie wiedzą, co ich uderzy w ?Doctor Sleep? To cholernie przerażająca książka”.

Kontynuacja „Lśnienia” ukaże się na polskim rynku nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy