Zmarła bestsellerowa pisarka Jackie Collins

20 września 2015

jackie-collins-nie-zyje
Jackie Collins, bestsellerowa autorka powieści, głównie sensacyjno-obyczajowych, zmarła w sobotę 19 września z powodu raka piersi. Miała 77 lat.

Choć urodziła się w Wielkiej Brytanii, w wieku 15 lat przeniosła się do Hollywood, gdzie sukcesy odnosiła już jej starsza siostra, Joan, znana m.in. z pamiętnej roli Alexis w serialu „Dynastia”. Jackie Collins była jedną z najpopularniejszych pisarek na świecie. Stworzyła ponad trzydzieści książek, które trafiły na listę bestsellerów „New York Timesa”. Na podstawie dziewięciu z nich powstały filmy lub miniseriale telewizyjne. Sławę przyniosły jej pikantne powieści o życiu bogatych i sławnych ludzi z Hollywood, które sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym pięćset milionów egzemplarzy w czterdziestu krajach świata.

U pisarki zdiagnozowano czwarte stadium raka piersi jakieś sześć i pół roku temu. Zdecydowała się jednak nie informować opinii publicznej o swojej chorobie, zdając się jedynie na bliskich. Jak wyznała w swoim ostatnim wywiadzie, udzielonym na pięć dni przed śmiercią magazynowi „People”, nie żałowała podjętej decyzji, gdyż do ostatnich dni żyła pełnią życia.

„Zrobiłam to na swój sposób, jak wyraziłby to Frank Sinatra. Od czasu diagnozy napisałam pięć książek, żyłam swoim życiem, podróżowałam po całym świecie, nie rezygnowałam ze spotkań autorskich” – wyznała Collins. Pomimo podejmowanych zabiegów, obejmujących m.in. lumpektomię, radioterapię i różne kombinacje leków, pisarka przegrała walkę z nowotworem.

[am]
fot. Cyotethndr/Wikimedia Commons

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy