banner ad

Zmarł autor thrillerów politycznych Vince Flynn

19 czerwca 2013

Flynn nie żyje
Vince Flynn, autor thrillerów politycznych o walczącym z terroryzmem agencie CIA Mitchu Rappie, nie żyje. Pisarz zmarł dzisiaj w St. Paul w stanie Minnesocie po ponad dwuletniej walce z rakiem prostaty. Miał 47 lat.

Jak powiedziała wieloletnia przyjaciółka rodziny, Kathy Schneeman, Flynn zmarł w szpitalu w otoczeniu około 35 krewnych i przyjaciół, którzy odmówili przy nim różaniec. Wyjaśniła, że tego właśnie chciałby pisarz, gdyż głęboka wiara katolicka była ważną częścią jego osobowości.

Raka gruczołu krokowego w trzecim stadium zdiagnozowano u Flynna w listopadzie 2010 roku. Przez ten czas autor dzielił się ze swoimi fanami informacjami o przebiegu choroby. Na skutek wyczerpującej radioterapii był w stanie pisać jedynie jedną lub dwie godziny dziennie, co sprawiło, że niechętnie musiał przełożyć premierę 13 książki o przygodach Mitcha Rappa.

Flynn uchodził za jednego z najpopularniejszych autorów thrillerów politycznych obok m.in. Toma Clancy?ego. Od czasu debiutu w 1997 roku w samych Stanach sprzedał ponad 15 milionów egzemplarzy swoich powieści. Do miłośników jego twórczości należą m.in. dwaj byli prezydenci USA George W. Bush i Bill Clinton. W Polsce książki Flynna ukazywały się nakładem wydawnictwa Rebis.

Autor pozostawił żonę Lysę Flynn wraz z trójką dzieci.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy