Złodzieje ukradli manuskrypt „Greya”

10 czerwca 2015

grey-skradziony
Nieco ponad tydzień przed premierą nowej kontynuacji „Pięćdziesięciu twarzy Greya” opisującej wydarzenia z punku widzenia Christiana Greya nieznani sprawcy ukradli z siedziby wydawnictwa manuskrypt powieści.

Brak manuskryptu książki, która ma ukazać się 18 czerwca, odkryto w poniedziałek rano. Policja poinformowała dzisiaj, że prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży wspólnie z wydawnictwem Penguin Random House.

Przedstawiciele wydawnictwa nie chcieli komentować zaistniałej sytuacji. Istnieją obawy, że złodzieje mogą chcieć wydać przed czasem piracką wersję powieści albo sprzedawać fragmenty mediom. Również sam manuskrypt może być wart na czarnym rynku niemałe pieniądze.

Wiadomość o premierze czwartego tomu bestsellerowego cyklu E. L. James opublikowała niespodziewanie na początku czerwca. Jak wyjaśniało wydawnictwo, autorka trzymała w tajemnicy informację o powstającej książce, bo chciała zrobić swoim czytelnikom niespodziankę. Jak się okazuje, mogła to być również dobra decyzja ze względów bezpieczeństwa ? złodzieje mogliby zainteresować się manuskryptem już dużo wcześniej.

[am]
źródło: BBC

Tematy: , ,

Kategoria: newsy