banner ad

Złodzieje ukradli cenny manuskrypt prequela „Harry’ego Pottera”

12 maja 2017


Złodzieje włamujący się w połowie kwietnia do jednego z domów mieszczących się przy ulicy Howard Road w Birmingham najwyraźniej mieli świadomość, jaki literacki artefakt się tam kryje. Oprócz biżuterii ukradli bowiem cenny manuskrypt prequela „Harry’ego Pottera” napisany przez J.K. Rowling.

Napisana własnoręcznie przez autorkę na kartce formatu A5 długa na 800 słów historia rozgrywa się na kilka lat przed urodzeniem Harry’ego Pottera. Opisuje przygodę, jaka przytrafiła się policjantom, którzy zatrzymali dwóch młodzieńców pędzących bez kasków na motorze. Piratami drogowymi okazują się James Potter i Syriusz Black.

Rowling stworzyła historię w 2008 roku z myślą o aukcji charytatywnej, z której dochód przeznaczony był na angielski PEN Club oraz pomoc osobom walczącym z dysleksją. Oprócz autorki „Harry’ego Pottera” w przedsięwzięciu wzięli udział m.in. Tom Stoppard, Doris Lessing, Nick Hornby i Margaret Atwood.

Krótki prequel „Harry’ego Pottera” został sprzedany za 25 tysięcy funtów. Złodzieje w zasadzie nie mieli trudnego zadania. Dane nabywcy oficjalnie zostały podane w prasie. Był nim Hira Digpal, prezes firmy doradczej zajmującej się inwestycjami bankowymi. Adres jego zamieszkania również bez najmniejszego problemu można znaleźć w Internecie.

Policja z West Midlands apeluje do fanów Harry’ego Pottera z całego świata, aby skontaktowali się z odpowiednimi służbami, jeśli ktoś zaoferuje im sprzedaż manuskryptu.

Pierwszą z dwóch stron rękopisu możecie zobaczyć poniżej:

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy