Zhakowano tablicę drogową w Los Angeles. Wyświetla napis: „Czytaj jebaną książkę”

14 stycznia 2015

tablica-czytaj-jebane-ksiazki
Na elektronicznej tablicy drogowej w centrum Los Angeles pojawił się napis „Read a fucking book” (z ang. „Czytaj jebaną książkę”). Wszystko wskazuje na to, że dosadna zachęta do czytania to sprawka hakerów, którym, jak widać, literatura nie jest obca.

Jak na razie nikt nie przyznał się do zhakowania tablicy. Firma nią zarządzająca, Traffic Management Incorporated, odżegnuje się od odpowiedzialności. Według rzeczniczki TMI, ktokolwiek to zrobił, musiał się fizycznie włamać do zamontowanego na przyczepie znaku, ponieważ firma nie przyjmuje do wiadomości, że można było tego dokonać za pomocą Wi-Fi.

Wprawdzie w sieci pojawiły się podejrzenia, że może to być zawoalowana akcja marketingowa mająca promować wchodzący na ekrany amerykańskich kin film „Blackhat” (w żargonie hakerskim określenie to oznacza hakera, który dokonuje cyberprzestępstw dla zysku lub ze złośliwości). Bardziej prawdopodobna jest jednak teoria, że mamy do czynienia z psikusem miejscowych hakerów. W ostatnich latach w Stanach Zjednoczonych podobne przypadki zdarzają się bardzo często. Przykładem mogą być choćby znaki z okolic Uniwersytetu Południowej Kalifornii, na których jednej nocy niespodziewanie pojawiły się napisy pod adresem policji: „LAPD anal probing” i „Guard your butthole”. Z kolei hashtag #ReadAFuckingBook już od 2010 roku krąży wśród czytelników w mediach społecznościowych.

[aw]
źródło: LAWeekly

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy