Zaręczyny na Targach Książki i Mediów Vivelo. Wyznał miłość ukochanej przed jej ulubionym autorem

23 maja 2023

Pierwsza edycja Targów Książki i Mediów Vivelo w Warszawie przeszła do historii. Organizatorzy mogą być zadowoleni z frekwencji, zaś autorzy, wydawcy i czytelnicy ze sprawnej organizacji. Daria i Karol zapamiętają jednak to wydarzenie ze szczególnego powodu – to właśnie na targach Vivelo miały bowiem miejsce ich zaręczyny.

Część pasjonatów książek nie wyobraża sobie nic bardziej romantycznego niż wyznanie miłości ukochanej osobie w otoczeniu tysięcy woluminów. W związku z tym na miejsca swoich zaręczyn wybierają biblioteki lub księgarnie, które oferują możliwość zorganizowania takiego wydarzenia w swoich wnętrzach. Albo też organizują uroczystość nawiązującą inscenizacją do ulubionych książek. Pewna para uznała, że takim miejscem mogą też być targi książki i spotkanie z ulubionym autorem.

Na stoisku grupy Zaczytani w sobotę swoje książki podpisywał autor kryminałów i thrillerów Adrian Bednarek. W kolejce osób, które ustawiły się po autografy, byli także Daria i Karol. Ona jest bookstagramerką i wielką fanką twórczości Bednarka. On zaś miał pierścionek zaręczynowy w kieszeni i tylko czekał na odpowiedni moment.

Po chwili rozmowy Daria i Karol postanowili zrobić sobie zdjęcie z autorem w ramce przygotowanej przez wydawcę na targi. Jednak zanim autor zdążył się ustawić… Karol uklęknął, wyciągnął pierścionek i sprawił, że wszyscy wokół zaniemówili. Na szczęście wszyscy oprócz Darii, która przyjęła oświadczyny.

„Narzeczonym gratulujemy, życzymy wszystkiego najlepszego i powodzenia w pisaniu swojej dalszej miłosnej historii!” – przekazała grupa Zaczytani. Wprawdzie nigdzie tego jeszcze nie ogłoszono, ale już podejrzewamy, czego zażyczy sobie para na ceremonię ślubną – zamiast kwiatów poproszą gości o książki.

[am]
fot. Grupa Zaczytani

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy