Zapowiedziano prequel ?Strażników?!

3 lutego 2012


Wydawnictwo DC Comics ogłosiło, że ma zamiar opublikować siedem łączących się ze sobą mini-serii, które maja stanowić prequel do kultowego komiksu Alana Moore’a i Dave?a Gibbonsa ?Strażnicy?.

?Strażnicy? to komiks jakich na świecie mało. Nie tylko zyskał uznanie czytelników i krytyków, ale od ukazania się (w latach 1986 – 1987) wciąż okupuje listy komiksowych bestsellerów.

?Po 25 latach ?Strażnicy? to już klasyczni bohaterowie i nadszedł czas, by opowiedzieć o nich nowe historie? – oznajmili w oficjalnym oświadczeniu Jim Lee i Dan DiDio z wydawnictwa DC Comics. Zapewnili też, że ?znaleźli najlepszych pisarzy i artystów z branży?, na których spocznie ciężar zmierzenia się z genialnym pierwowzorem.

?Naszym wyzwaniem będzie stworzyć nowoczesne historie, do których można się odnieść w 2012 roku i jednocześnie pokazać, co można zrobić, zachowując szacunek dla materiału źródłowego? – powiedział Jack Higgins, kolorysta ?Czarnej Fregaty? (czyli ?komiksu w komiksie? w oryginalnych ?Strażnikach?), który weźmie udział w projekcie. ??Strażnicy? mieli ogromny wpływ na opowieści graficzne i są ponadczasowym klasykiem. Jeśli uda nam się stworzyć nowy zestaw historii, które będą bawić po 25 latach, to będzie osiągnięcie i nagroda sama w sobie.?

Alan Moore jak zwykle odmówił udziału w projekcie oraz komentarza o decyzji DC Comics. Dave Gibbons także nie będzie częścią artystycznego teamu, ale wyraził swoja opinię o przedsięwzięciu. ?(Oryginalna) seria była zamierzona jako kompletna całość, jednak doceniam pobudki DC a także życzenie rysowników i pisarzy, chcących przyłączyć się do tej inicjatywy i złożyć hołd dla naszej pracy? ? powiedział rysownik.

Swojej osobnej mini-serii doczekają się: Ozymandiasz, Rorschach, dr Manhattan, Nocna Sowa, Jedwabna Zjawa, Komediant oraz Gwardziści. Za scenariusz odpowiadać będą m.in. tak uznane nazwiska jak: Len Wein (redaktor oryginału), Brian Azzarello, J. Michael Straczynski. Rysunków podejmą się m.in. Joe Kubert, Adam Hughes, Jae Lee, Lee Bermejo i Darwyn Cooke.

W każdym zeszycie mini-serii poświęconej jednemu ze Strażników znajdzie się dwustronicowe interludium pt. ?Klątwa Szkarłatnego Korsarza?, czyli komiks w duchu pirackiej opowieści z oryginalnego komiksu Moore’a i Gibbonsa.

Poniżej możecie zobaczyć projekty okładek do zapowiadanych mini-serii:

Tematy: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy