Zaczytany autobus wyjedzie na ulice Warszawy

17 listopada 2022

W dniach 19 i 20 listopada na ulice Warszawy wyjedzie „Zaczytany autobus”. W zabytkowym pojeździe znajdą się animatorzy, którzy przybliżą małym i dużym pasażerom wartości, jakie niesie wspólne czytanie książek.

„Zaczytany autobus” to propozycja zarówno dla dzieci, które już kochają książki, jak i dla rodziców, którzy dopiero chcą pokazać swoim pociechom, ile radości daje czytanie. Przygotowany na tę okazję pojazd będzie czekał w sobotę i niedzielę, 19 i 20 listopada, na Placu Konstytucji w Warszawie. Stamtąd wyruszy na krótką podróż ulicami stolicy wraz z chętnymi pasażerami. Start przejazdów zaplanowano na godz. 12:00, 13:30 i 15:00.

To już drugi raz, kiedy niebieski autobus z animatorem na pokładzie zabierze dzieci i ich rodziców w czytelniczą przejażdżkę po Warszawie. Taka sama akcja odbyła się również w ubiegłym roku. Realizuje ją Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” promującej wspólne, rodzinne czytanie już od najmłodszych lat. Do tej pory z tej inicjatywy do dzieci i rodziców trafiło już ponad 4 miliony wyprawek czytelniczych.

W rozpoczynającej się właśnie kolejnej edycji kampanii Instytut Książki przygotował nową wyprawkę dla przedszkolaków. Jest to polskie i polsko-ukraińskie wydanie książki „Krasnal w Krzywej Czapce” autorstwa Wojciecha Widłaka. Aby ją otrzymać, wystarczy odwiedzić z dzieckiem jedną z bibliotek uczestniczących w projekcie.

[md]
fot. mat. prasowe

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy