Wzrost zainteresowania łucznictwem w Szwecji dzięki „Igrzyskom śmierci”

7 stycznia 2014

Katniss łucznictwo
Szwedzkie kluby łucznicze odnotowały w ostatnich latach wzrost zainteresowania młodych dziewczyn łucznictwem. Jak donosi szwedzki dziennik ?The Local?, wiele nastolatek rozpoczęło treningi zainspirowane Katniss Everdeen, dzierżącą łuk bohaterką trylogii Suzanne Collins pt. ?Igrzyska śmierci?.

Jak wynika z danych zebranych w klubach łuczniczych na terenie całej Szwecji w 2013 roku odnotowano 20-procentowy wzrost zainteresowania tą umierającą dyscypliną sportową. Większość nowych członków klubów to nastolatki, a wśród nich przeważają dziewczyny, chociaż wcześniej to głównie mężczyźni chodzili na treningi. Gazeta podaje przykład Sztokholmskiego Klubu Łuczniczego, w którym obecnie większość spośród 150 członków stanowią dziewczyny.

Skarbniczka klubu przyznała, że trend wzrostowy zaczął być szczególnie zauważalny po premierze kinowej ekranizacji pierwszej części książki w 2012 roku. W główną bohaterkę, Katniss Everdeen, która uczy się polować, aby móc wyżywić swoją rodzinę w totalitarnym państwie przyszłości, wcieliła się Jennifer Lawrence (na zdjęciu). I co szczególnie ważne w tym kontekście, dzierżyła swoją broń poprawnie, co ponoć nieczęsto ma miejsce w hollywoodzkich produkcjach.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy