Wyprodukowano gin inspirowany „Davidem Copperfieldem” Charlesa Dickensa

23 sierpnia 2018


Nowo powstała angielska destylarnia The Surrey Copper jako swój pierwszy produkt wypuściła Copperfield London Dry Gin. Jak sama nazwa wskazuje, trunek nawiązuje do powieści „David Copperfield” Charlesa Dickensa. Literackie inspiracje widać chociażby w projekcie butelki i etykiety.

Destylarnia The Surrey Copper została założona w zeszłym roku w angielskiej wiosce Cranleigh przez małżeństwo Christophera i Katherine Smartów. Christopher ma doktorat z biochemii, Katherine z kolei doktorat z piwowarstwa i destylacji. Oboje posiadają też doświadczenie zdobyte w pracy dla znanych firm z branży alkoholowej. Byli więc przygotowani, aby otworzyć destylarnię na własny rachunek.

Pierwszy produkt pod ich marką został uroczyście zaprezentowany pod koniec czerwca w Muzeum Charlesa Dickensa w Londynie. Nie bez przyczyny wybrano to, a nie inne miejsce. The Surrey Copper nawiązuje bowiem w swej działalności do bogatych tradycji literackich. Logo firmy przypomina historyczne ilustracje znalezione na starych okładkach książek, w których publikowano receptury. Natomiast nazwa ginu odnosi się do słynnej powieści Charlesa Dickensa.

Copperfield London Dry Gin to alkohol stworzony w oparciu o przepis pochodzący z pierwszej książki poświęconej sztuce destylacji, „Complete Distiller” autorstwa Ambrose’a Coopera, która ukazała się w 1757 roku. Do receptury wprowadzono jednak kilka poprawek, aby smak odpowiadał oczekiwaniom współczesnych koneserów tego trunku. Do produkcji użyto dziesięciu roślin, w tym arcydzięgiela, korzenia irysa, lukrecji, pieprzu kubeba, skórki cytrynowej, czarnego bzu, kminku, kardamonu i kolendry. Gin zawiera 45% alkoholu, a jego smak opisano jako „bogaty w jałowiec, lekko kwiatowy z leśną nutą”. Zaleca się go pić oczywiście z lodem i tonikiem lub w drinkach.

Hołd literackiej tradycji oddaje również butelka, w której sprzedawany jest Copperfield London Dry Gin. Etykietę zdobi ilustracja przypominająca okładkę książki, włącznie z grzbietem znajdującym się po boku. Na odwrocie etykiety, widocznym po obróceniu butelki, można zobaczyć odręczne zapiski przypominające rękopis dawnego dzieła.

Sprawdziliśmy: butelka 0,7 litra ginu inspirowanego „Davidem Copperfieldem” kosztuje 45 funtów.

[aw,am]
źródło: The Dieline, The Spirits Business

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy