Wykuto Miecz Gonzo w hołdzie Hunterowi S. Thompsonowi

18 listopada 2014

miecz-gonzo
Podczas Bostońskich Międzynarodowych Targów Antykwariuszy, które odbyły się w miniony weekend, wielbiciele twórczości Huntera S. Thompsona mogli zaopatrzyć się w niecodzienny przedmiot kolekcjonerski związany z pisarzem ? wykuty w brązie Miecz Gonzo.

Miecz Gonzo wykuto ręcznie z brązu w hołdzie dla ojca gonzo, Huntera S. Thompsona. Artefakt mierzy blisko 60 centymetrów długości i waży 4,5 kilograma. Jako broń zapewne by się nie sprawdził, chyba, że w celu nabicia guza kiepskim dziennikarzom. Miecz wykonano raczej z myślą o powieszeniu go sobie na ścianie.

Powszechnie kojarzony z dziennikarstwem gonzo i Hunterem S. Thompsonem symbol zaciśniętej pięści z dwoma kciukami trzymającej dojrzały pejotl po raz pierwszy pojawił się na plakacie z 1970 roku, promującym kampanię wyborczą pisarza kandydującego wówczas  na stanowisko szeryfa hrabstwa Pitkin w Kolorado.

Miecz Gonzo wykuto w ilości 100 egzemplarzy. Trudno ocenić, ile z nich trafiło do sprzedaży, ale cena za jedną sztukę wynosi 1250 dolarów.

[er]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy