Wydawnictwo Poznańskie powołało nowy imprint z literaturą dla młodzieży i młodych dorosłych

8 września 2018


Grupa Wydawnictwa Poznańskiego powołała do życia kolejną nową markę. Pod szyldem We need YA będą ukazywać się książki skierowane do młodzieży i młodych dorosłych. Pierwsze tytuły właśnie trafiły do księgarń.

Istniejące od 1956 roku Wydawnictwo Poznańskie zajmuje się publikacją literatury historycznej i popularnonaukowej, a także współczesnej literatury pięknej polskiej i obcej oraz wielu reportaży. W 2014 roku powołano do istnienia imprint Czwarta Strona. Ta marka zasłynęła z wydawania literatury popularnej i rozrywkowej, w tym powieści obyczajowych i kryminałów. Najpopularniejszych autorem publikującym w Czwartej Stronie jest z pewnością Remigiusz Mróz. Nie brak jednak również znanych autorek, jak Agata Przybyłek, Karolina Wilczyńska, Natalia Sońska czy Gabriela Gargaś. Do tej pory książki kierowane do młodzieży również wydawane były pod tą marką. „Kroniki Jaaru”, „Żniwiarz” czy seria o „Buntowniczce z pustyni” przykuły uwagę tysięcy młodych czytelników, co sprawiło, że Grupa Wydawnictwa Poznańskiego zdecydowała się otworzyć kolejną niezależną markę, tym razem dedykowaną właśnie młodzieży i młodym dorosłym ? We need YA.

Pod logotypem z jednorożcem mają być wydawane książki zagraniczne i polskie, fantastyczne i obyczajowe, o różnej tematyce, ale jednym punkcie wspólny ? odpowiadają na potrzeby młodych dorosłych poszukujących książek traktujących o ich problemach, takich jak odkrywanie swojej tożsamości, relacje z rodziną i najbliższymi, pierwsze duże wyzwania stojące na drodze do dorosłości. Zespół składający się z młodych, pełnych szalonych pomysłów osób pod kierownictwem Mileny Buszkiewicz robi wszystko, aby przedstawiać swoim czytelnikom wartościowe pozycje i międzynarodowe bestsellery.

Pierwszymi książkami, które ukazały się 5 września z logiem jednorożca, są: „Zostawiłeś mi tylko przeszłość” Adama Silvery oraz „Tusz” Alice Broadway. Na październik We need YA zapowiada wydanie „Leah gubi rytm” Becky Albertalli, która jest kontynuacją zekranizowanej powieści „Simon oraz inni homo sapiens”. Kolejną książką będzie „Geekerella” Ashley Poston, pokazująca historię Kopciuszka rozgrywającą się w czasach współczesnych. Rok zwieńczy wydanie biografii K-popowego zespołu BTS. Wydawnictwo zapewnia, że to dopiero początek. Rok 2019 przyniesie nowe tytuły takich autorów, jak V.E. Schwab, Colleen Houck, Courtney Summers czy Sasha Alsberg. Młody czytelnik i jego rodzic będzie mógł wreszcie poznać nowe tytuły nurtu young adult i new adult, których na polskim rynku jest coraz więcej, ale wciąż jeszcze mało.

[mb]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy