Wydawnictwo Media Rodzina opublikuje w sieci polski przekład nowej książki J.K. Rowling dla dzieci o Ickabogu. Pierwszy odcinek już 11 sierpnia

6 sierpnia 2020

Od 11 sierpnia 2020 roku Wydawnictwo Media Rodzina rozpocznie publikację nowej książki dla dzieci autorstwa J.K. Rowling w polskiej wersji językowej. Bajka zatytułowana „Ickabog” będzie się pojawiać w odcinkach na specjalnej stronie internetowej. Wydanie drukiem ukaże się w listopadzie.

Pomysł na baśń zrodził się ponad dekadę temu. J.K. Rowling zaczęła pisać historię, by móc czytać ją do poduszki własnym dzieciom. Po latach postanowiła podzielić się nią ze światem, by poprawić humor dzieciom, rodzicom i opiekunom w czasie pandemii koronawirusa.

Publikacja online pierwszych rozdziałów rozpoczęła się w języku angielskim we wtorek 26 maja na oficjalnej stronie baśni i trwała aż do 10 lipca. W Polsce pierwszy odcinek zostanie udostępniony 11 sierpnia na stronie ickabogkonkurs.mediarodzina.pl. Kolejne będą umieszczane od poniedziałku do piątku aż do 25 września.

Baśń dlatego jest publikowana za darmo w sieci, ponieważ Rowling, a wraz z nią polski wydawca, chce zachęcić dzieci do udziału w oficjalnym konkursie na ilustracje do drukowanego wydania „Ickaboga”. Konkurs trwa do 2 października. Najlepsze prace trafią do książki, która ukaże się w Polsce w listopadzie 2020 roku. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na polskiej stronie o Ickabogu od wtorku 11 sierpnia od godziny 16:00.

W każdym kraju, w którym ukaże się książka, odbywa się oddzielny konkurs. Sama J.K. Rowling nie zasiada w jury, ale warto pochwalić się zgłoszonymi w konkursie pracami w mediach społecznościowych za pomocą hashtagów #ickabogkonkurs #TheIckabog oraz #ickabog. Pisarka je przegląda i częstokroć komentuje.

Stworzona z myślą o głośnym czytaniu opowieść jest baśnią osadzoną w fikcyjnej krainie i nie ma związku z wcześniejszymi dziełami autorki. Choć to historia osobna, to zawiera motywy obecne w pisarstwie J.K. Rowling od lat. Głównymi odbiorcami „Ickaboga” są dzieci między siódmym a dziewiątym rokiem życia, ale bajka przypadnie do gustu całej rodzinie.

Wszystkie honoraria z książki J.K. Rowling przekaże na rzecz organizacji wspierających osoby szczególnie poszkodowane w wyniku pandemii Covid-19 w Wielkiej Brytanii oraz na świecie.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy