Wydawnictwo Marvel planuje eksplorować uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Właśnie zapowiedziano nową serię komiksową

20 września 2016

nowy-komiks-gwiezdne-wojny-1
Po tym, jak ogłoszono zakończenie komiksowej serii „Darth Vader”, przedstawiciele Marvela długo nie ujawniali planów na nowy regularny cykl osadzony w świecie „Gwiezdnych wojen”. Okazuje się jednak, że właśnie doszło do zmiany w tym względzie. W grudniu tego roku, a więc w miesiącu, w którym odbędzie się premiera filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny”, na rynku komiksowym pojawi się zupełnie nowa opowieść.

Twórcami nowej serii będą Kieron Gillen oraz Kev Walker. Ten pierwszy to brytyjski scenarzysta współpracujący zarówno z Image Comics, jak i z Marvelem, gdzie odpowiedzialny jest między innymi za wspomnianą wcześniej serię poświęconą lordowi Vaderowi. Jego partner, Kev Walker, to również Brytyjczyk, który w swoim rysowniczym portfolio ma choćby komiksy publikowane w antologii science fiction „2000 AD”, a także „New Avengers” czy „Thunderbolts”.

Póki co, nie do końca wiemy, o czym będzie opowiadać nowy gwiezdnowojenny komiks. Wydawnictwo trzyma wszelkie szczegóły w tajemnicy, możemy być jednak pewni, że historia będzie należeć do nowego, aktualnego kanonu. Spekuluje się, że roboczy tytuł „Star Wars: Classified” zostanie przemianowany na inny, sugerujący, że fabuła nawiązuje do grudniowego filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny”.

Istnieje też szansa na kontynuację wątku Doktor Aphry, co ma sens, biorąc pod uwagę, że ta postać pojawiła się w serii „Darth Vader” pisanej przez Gillena. Opcja wydaje się tym bardziej prawdopodobna, że wspomniana bohaterka, genialna archeolog pracująca na zlecenie Vadera, która przez samych twórców określana jest jako mroczna wersja Hana Solo lub gwiezdnowojenny Indiana Jones, skradła serca fanów „Star Wars” na całym świecie.

Doktor Aphra

Doktor Aphra

Polscy czytelnicy mają szansę lepiej poznać świat kultowej sagi stworzonej przez George?a Lucasa dzięki komiksom publikowanym przez oficynę Egmont. Najnowsze tytuły wydawane w Stanach przez Marvela otrzymujemy m.in. w dwumiesięczniku „Star Wars: Komiks”. Zapowiadany na październik numer będzie kontynuował przywoływaną wyżej serię „Darth Vader” Gillena (czekają nas jeszcze dwa kolejne numery do zakończenia historii).

Z kolei za sprawą serii „Legendy” możemy poznać reedycje starszych komiksów, które ukazywały się pierwotnie w latach 1991-2014 nakładem Dark Horse Comics. We wrześniu do sprzedaży trafił tom zatytułowany „Najlepsze opowieści”, który zbiera krótkie, niebanalne historie publikowane przed laty w magazynie „Star Wars Tales”. Za ich stworzenie odpowiadali uznani twórcy (np. Garth Ennis), ale też i debiutanci. Po album ten szczególnie warto sięgnąć z uwagi na to, że zebrane w nim komiksy zazwyczaj odbiegają od kanonu zarówno pod względem narracyjnym, jak i graficznym. Otrzymujemy więc humorystyczną historię o tym, jak włodarze Imperium wpadli na pomysł stworzenia Gwiazdy Śmierci, rasowy gwiezdnowojenny western, imponującą wizualnie, czarno-białą opowieść o pradawnych dziejach Starej Republiki. Mamy również okazję poznać pamiętną walkę na Endorze z „Powrotu Jedi” opowiedzianą z punktu widzenia byłego szturmowca Imperium.

nowy-komiks-gwiezdne-wojny-3

[mw,am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy