Wydawnictwo Drzewo Babel ufundowało Nagrodę Alchemika

9 czerwca 2015

nagroda-alchemika
W 20. rocznicę polskiego wydania „Alchemika” Paula Coelho wydawnictwo Drzewo Babel postanowiło ufundować Nagrodę Alchemika w wysokości 20 000 złotych dla osoby, która podobnie jak Santiago, bohater powieści, miała odwagę sięgnąć po swoje marzenia.

Drzewo Babel rozpoczęło poszukiwania kandydatów do pierwszej edycji nagrody: ludzi, którym nie zabrakło wytrwałości i entuzjazmu, żeby postawić wszystko na jedną kartę i odmienić całkowicie swoje życie. Wydawnictwo chce odkrywać i promować inspirujące osoby, o których prawie nikt dotąd nie słyszał.

Sylwetki sześciu wybranych kandydatów opisze na stronie nagrody znana dziennikarka i reporterka Maria Wiernikowska. Będą one publikowane od dzisiaj do października. Finałowa gala, na której poznamy zwycięzcę, odbędzie się w listopadzie w warszawskim OCH-Teatrze.

W Jury Nagrody Alchemika zasiadają: Krystyna Janda (Przewodnicząca Jury, parę lat temu zastawiła własny dom po to, by zbudować swój teatr), Basia Stępień (wywróciła swoje życie do góry nogami po to, by wydać „Alchemika”, od którego zaczęła się historia Drzewa Babel, Łukasz Jakóbiak (gdy nie udało mu się znaleźć upragnionej pracy w telewizji, wziął sprawy w swoje ręce i w swojej kawalerce stworzył internetowy talk-show ?20m2?), Tomek Mackiewicz (bez pieniędzy, bez sprzętu i bez przygotowania wdrapał się na Himalaje z najniższego dołka).

Kandydata do Nagrody Alchemika może zgłosić każdy na stronie www.nagrodaalchemika.pl

„Alchemik” to najpopularniejsza książka Paula Coelho i jednocześnie najczęściej tłumaczone dzieło żyjącego pisarza (wg Księgi Rekordów Guinnessa). Na całym świecie powieść rozeszła się w nakładzie 65 milionów egzemplarzy, w tym ponad 800 tysięcy w Polsce. W Stanach Zjednoczonych pozostaje na liście bestsellerów „The New York Timesa” dłużej niż jakikolwiek inny tytuł: 6 lat i 6 miesięcy. Dotychczas na kanwie „Alchemika” powstały liczne adaptacje teatralne, musicale, przedstawienia kukiełkowe, opery i piosenki.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy