Wydawnictwo Bukowy Las kupiło Świat Książki

12 lutego 2013


Świat Książki uratowany. Markę wraz z licencjami wydawniczymi zakupiło od Weltbildu wrocławskie wydawnictwo Bukowy Las.

Po ogłoszeniu w grudniu przez niemiecką grupę wydawniczą Weltbild decyzji o wycofaniu się z Polski, firma konsekwentnie realizowała plan sprzedaży poszczególnych aktywów. Miłośników literatury szczególnie interesował niepewny los Świata Książki. Na Facebooku zawiązała się nawet inicjatywa mająca na celu ratowanie wydawnictwa.

Jak wynika z komunikatu prasowego rozesłanego we wtorek do mediów, przyszłość jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na rynku wydawniczym rysuje się w jasnych barwach. „Na mocy podpisanego kontraktu prawa własności do Świata Książki, jego licencji wydawniczych oraz marki, nabyła wrocławska oficyna wydawnicza Bukowy Las. Nowy właściciel deklaruje zachowanie odrębnego profilu Świata Książki z istniejącą obecnie linią programową i planem wydawniczym, jak najszybsze wznowienie działalności oraz chęć dalszej współpracy z częścią dotychczasowego zespołu. Dystrybucja książek będzie się odbywać za pośrednictwem Firmy Księgarskiej Olesiejuk” ? czytamy w komunikacie.

Umowa wejdzie w życie po wydaniu pozytywnej opinii przez UOKiK. Wartość transakcji pozostaje niejawna.

Bukowy Las działa na rynku od kwietnia 2010 roku. Wydawnictwo założone zostało przez byłego szefa Wydawnictwa Dolnośląskiego Janusza Arsłanowowa oraz zespół osób, które kilka miesięcy wcześniej rozstały się z grupą Publicat.

Tematy: , ,

Kategoria: newsy