Wpadka argentyńskiej prezenterki telewizyjnej. Poinformowała o śmierci współczesnego Williama Shakespeare’a, myląc go z Wielkim Bardem

31 maja 2021

Argentyńska telewizja Canal 26 zyskała ostatnio rozgłos na całym świecie. Jej prezenterka Noelia Novillo, informując o śmierci 81-letniego Brytyjczyka Williama „Billa” Shakespeare’a, który był pierwszym mężczyzną na świecie zaszczepionym przeciw COVID-19, pomyliła go ze zmarłym ponad 400 lat temu Wielkim Bardem.

81-latek zmarł w czwartek w tym samym szpitalu, w którym kilka miesięcy temu był szczepiony Pfizerem. Przyczyną zgonu nie była szczepionka, lecz udar. Z uwagi na fakt, że przyjął szczepionkę jako pierwszy mężczyzna na świecie, a na dodatek nosił nazwisko Wielkiego Barda, media poświęciły mu wiele uwagi i śledziły jego losy. Poinformowały zatem też o śmierci.

Wieści w Argentynie postanowiła przekazać w wieczornych wiadomościach telewizja Canal 26. Doszło jednak do istotnej pomyłki.

„Otrzymaliśmy wiadomość, która zaskoczyła nas wszystkich, biorąc pod uwagę wielkość tego człowieka” – zaczęła informację prezenterka Noelia Novillo. „Mówimy o Williamie Szekspirze i jego śmierci”.

Na ekranie pojawił się materiał filmowy, na którym widać, jak Bill Shakespeare udziela komentarza mediom i otrzymuje szczepionkę. „Jak wszyscy wiemy, jest jednym z najważniejszych pisarzy w języku angielskim – dla mnie mistrzem” – mówi prezenterka, po czym dodaje, że zmarły był też „pierwszym mężczyzną, który otrzymał szczepionkę na koronawirusa”.

Po tym, jak fragment wiadomości obiegł cały świat, Noelia Novillo próbowała wytłumaczyć się z wpadki. „Źle się wyraziłam. Pominęłam kropkę, przecinek, nawias. Chciałam wyjaśnić coś, co było bardzo niejasne, a oczywiście ludzie źle to zinterpretowali” – skomentowała. Jak można się jednak domyślać, nie przekonała tym internautów.

[am]
rys. Szekspira: Wikimedia Commons

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy