Woody Allen opublikuje w tym roku nowy zbiór humorystycznych opowiadań

10 lutego 2022

Reżyser filmowy Woody Allen skończył pracę nad nową książką. Jak sam autor informuje, ma to być kolejny zbiór opowiadań w jego dorobku, skomponowany na podobnej zasadzie jak „Czysta anarchia” czy „Bez piór”.

Ostatnie czasy nie są zbyt sprzyjające dla Woody’ego Allena, który słynie z pracoholizmu i nie wyobraża sobie dnia bez zajmowania się swoją twórczością. Z powodu powracających oskarżeń o nadużycia seksualne wobec pasierbicy na początku lat. 90. duża część środowiska filmowego zareagowała wobec niego ostracyzmem. Na dodatek trwająca wciąż pandemia koronawirusa utrudnia realizację kolejnych filmów.

Allen nie wydaje się tym przejmować i wolny czas poświęca na pisanie. Po wydaniu autobiografii „À propos niczego” zdążył już napisać sztukę teatralną, która ma zostać wystawiona przed końcem roku, a także przygotował kolejną książkę.

Podczas wywiadu dla podcastu Maltin On Movies, prowadzonego przez znanego krytyka filmowego Leonarda Maltina i jego córkę Jessie, reżyser wyjawił, że publikacja będzie nosiła tytuł „Zero Gravity” (z ang. „Nieważkość” lub „Zerowe ciążenie”). Ma to być zbiór humorystycznych opowiadań. Niektóre z nich ukazały się w druku w różnych czasopismach w ciągu ostatniej półtorej dekady. Kilka zaś to nowe teksty, które będą miały premierę w książce.

Wszystko wskazuje na to, że Woody Allen musi już mieć wydawcę książki, ponieważ w rozmowie wspomina, że „Zero Gravity” trafi do amerykańskich księgarń w maju tego roku.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy