banner ad

Wiersze i kolaże Wisławy Szymborskiej na odzieży i torbach z nowej kolekcji Medicine

7 października 2021

Literackie motywy w nowej kolekcji Medicine. Należąca do firmy Brandbq marka podjęła współpracę z Fundacją Wisławy Szymborskiej. Dzięki temu na koszulkach, bluzach i torbach, które trafiły właśnie do sprzedaży, znalazły się wiersze i kolaże noblistki.

„Akademia Szwedzka przyznając w 1996 roku Literacką Nagrodę Nobla Wisławie Szymborskiej, zwróciła uwagę na charakterystyczny rys jej poezji: ironiczną precyzję. Podobną ironię oraz połączenie filozofii z poczuciem humoru można znaleźć na jej kolażach zwanych wyklejankami. Kolekcja Fundacji Wisławy Szymborskiej i Medicine skierowana jest przede wszystkim do miłośników Szymborskiej i jej ironii, ale wyobrażam sobie, że ktoś, kto nigdy nie czytał wierszy noblistki, a zachwyci się jakimś cytatem lub kolażem – sięgnie po jej książki. Bardzo bym sobie tego życzył!” – mówi prezes Fundacji, Michał Rusinek.

Kolekcja Medicine nosi nazwę „Możliwości”. To jednocześnie tytuł jednego z wierszy Szymborskiej. „Umieszczając tekstowe i graficzne cytaty Szymborskiej na naszych ubraniach, podkreślamy aktualność i uniwersalność treści tworzonych przez poetkę. Przecież cytat w nowym kontekście daje możliwości nowych interpretacji! Kolekcja 'Możliwości’ to coś więcej niż tylko ubrania. To przede wszystkim projekt, który obrazuje, jak literatura, sztuka plastyczna i moda mogą ze sobą korespondować i tworzyć zaskakujące efekty” – piszą w komunikacie przedstawiciele marki Medicine.

W ofercie dostępne są koszulki z nadrukami (w cenie 59,90 zł), torby bawełniane (w cenie 49,90 zł) oraz bluzy (w cenach od 129,90 do 159,90 zł). Przygotowano zarówno kroje damskie, jak i męskie. Kolekcję znajdziecie w sklepach stacjonarnych i na stronie internetowej marki wearmedicine.com.

Premierze towarzyszy materiał wideo, w którym znani twórcy – Andrzej Seweryn, Marek Napiórkowski, Dorota Miśkiewicz oraz Michał Rusinek – a także Karolina Tomczyk, szefowa marketingu w Medicine, czytają fragmenty wierszy Wisławy Szymborskiej ubrani w koszulki z nowej kolekcji.

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy