Wiemy, o czym będzie pierwsza od 13 lat powieść Thomasa Harrisa

12 stycznia 2019


Znamy szczegóły na temat nowej powieści Thomasa Harrisa, której światowa premiera zaplanowana jest na maj 2019 roku. Książka nosi tytuł „Cari Mora” i zgodnie z zapowiedzią amerykańskiego wydawcy będzie to opowieść o złu, chciwości i konsekwencjach mrocznej obsesji.

Nowy thriller Thomasa Harrisa jest bardzo wyczekiwany z dwóch powodów. Po pierwsze, autor wydaje niezwykle rzadko i na swoje nowe dzieło kazał nam czekać aż 13 lat, tyle bowiem minęło od czasu wydania w 2006 roku książki „Hannibal po drugiej stronie maski”. Po drugie, Harris po czterech dekadach porzucił postać Hannibala Lectera i proponuje czytelnikom coś zupełnie nowego, niezwiązanego z tetralogią o genialnym psychiatrze i seryjnym mordercy, którego rozsławił na ekranach kin Anthony Hopkins.

„Potwory czają się w szczelinach między męskim pragnieniem a kobiecym dążeniem do przetrwania” ? w tych słowach można streścić fabułę nowej powieści pisarza zatytułowanej „Cari Mora”. Dwadzieścia pięć milionów dolarów w sztabkach złota kryje się pod rezydencją na nabrzeżu Miami Beach. Bezwzględni mężczyźni namierzali je od lat. Na czele grupy stoi Hans-Peter Schneider. Zarabia on na życie, pomagając bogaczom spełniać brutalne fantazje.

Tytułowa Cari Mora to emigrantka, która uciekła z rodzinnego kraju przed panującą tam przemocą. Mieszka w Miami, korzystając z Tymczasowego Statusu Ochronnego, który pozwala osobom z niestabilnych państw na pozostanie i przebywanie przez określony czas w USA. Aby przetrwać, kobieta podejmuje się różnych prac. Opiekuje się również rezydencją, pod którą znajduje się złoto.

Kiedy Hans-Peter zaczyna krążyć wokół skarbu, jego wzrok przykuwa piękna, naznaczona wojennymi doświadczeniami emigrantka. Ale Cari Mora posiada zadziwiające umiejętności, a jej wola przetrwania została już wcześniej przetestowana.

Jak będzie przebiegać konfrontacja między bohaterami? Przekonamy się jeszcze w tym roku. Światowa premiera powieści już 21 maja. Poniżej możecie zobaczyć okładki amerykańskiego i brytyjskiego wydania książki:

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: newsy