Wiemy już, o czym będzie nowa powieść Nicka Hornby?ego

12 sierpnia 2014

nowa-powiesc-hornby
Wydawnictwo Penguin ujawniło fabułę nowej, długo wyczekiwanej powieści Nicka Hornby?ego, autora takich kultowych książek, jak „Wierność w stereo„, „Był sobie chłopiec” czy „Futbolowa gorączka”. Tym razem pisarz zabiera nas na plan popularnego telewizyjnego sitcomu, kręconego w latach 60. ubiegłego wieku.

Powieść nosi tytuł „Funny girl” (z ang. „Zabawna dziewczyna”) i traktuje o kulturze popularnej, młodości i starości, sławie, podziałach klasowych i pracy zespołowej. Tłem wydarzeń jest plan popularnego serialu komediowego. Za kulisami produkcji życie ekipy i obsady toczy się swoim torem. Scenarzyści Tony i Bill, maniacy komedii, skrywają swoje tajemnice. Reżyser Dennis uwielbia swoją pracę, ale nienawidzi swojego małżeństwa. Główna gwiazda męska, Clive, czuje, że jest stworzony do lepszych rzeczy. I wreszcie Sophie Straw, była królowa piękności Blackpool, a obecnie gwiazda serialu, chce, aby wszyscy ludzie śmiali się jak odtwarzana przez nią postać, uwielbiana przez całą Anglię Lucille Ball. Kiedy scenariusz zacznie nieco za bardzo przypominać życie, z kolei życie zacznie imitować sztukę, wszyscy staną przed wyborem, którego będą musieli dokonać.

W nowej powieści Hornby zabiera nas do Swingującego Londynu lat 60. ubiegłego wieku, tak dobrze sportretowanego chociażby w filmie „Radio na fali” Richarda Curtisa. „Zabawna dziewczyna” będzie pierwszą powieścią pisarza od czasu „Juliet, nagiej”, która ukazała się w 2009 roku. Światowa premiera powieści zaplanowana jest na 6 listopada 2014 roku.

Na zdjęciu załączonym do newsa możecie zobaczyć pilnie strzeżony manuskrypt powieści ujawniony przez wydawcę książki, Penguin Books. Poniżej – okładka angielskiego wydania „Zabawnej dziewczyny”:

nowa-powiesc-hornby2

[am]
fot. Penguin Books

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy