Wendy Leigh, autorka popularnych biografii Grace Kelly i Arnolda Schwarzeneggera zginęła, prawdopodobnie w wyniku samobójstwa

2 czerwca 2016

wendy-leigh-nie-zyje
Wendy Leigh, znana polskim czytelnikom autorka popularnych biografii Grace Kelly czy Arnolda Schwarzeneggera, zginęła w niedzielę po upadku z balkonu swojego mieszkania w Londynie.

Jak wyjawił kolega autorki współpracujący z nią w redakcji gazety „Daily Mail”, przyczyny zgonu będą dopiero ustalane, ale wszystko wskazuje na to, że Leigh popełniła samobójstwo. Ostatnimi czasy pisarka była zrozpaczona po śmierci matki w grudniu 2015 roku. Jeszcze tydzień temu pisała na swoim profilu na Facebooku: „Dziś mija pięć miesięcy od dnia, kiedy moja mama Marion zmarła. Chciałabym powiedzieć, że jest łatwiej, ale prawda jest zupełnie odwrotna”.

Wprawdzie Leigh słynęła głównie z biografii znanych gwiazd, żeby wymienić chociażby książki o Davidzie Bowiem, Arnoldzie Schwarzeneggerze, Patricku Swayze czy Grace Kelly (ta ostatnia została opublikowana w 2014 roku przez wydawnictwo Prószyński i S-ka), miała również w swoim dorobku jedną znaną dobrze polskim czytelnikom powieść. Chodzi o ?Sekretne listy Marilyn Monroe i Jacqueline Kennedy?, czyli opowieść o życiu tych dwóch ważnych dla kultury masowej kobiet ubraną w formę fikcyjnej korespondencji, jaką ze sobą prowadziły.

Jak do tej pory nie zaplanowano jeszcze pogrzebu, ponieważ autorka nie miała prawie żadnej rodziny.

wendy-leigh-ksiazki

[am]

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy