Warren Ellis miał zagrać pisarza w filmie „Czarne lustro: Bandersnatch”

10 stycznia 2019


Twórcy filmowi lubią zapraszać przed kamerę znanych pisarzy. Niedawno aktorską propozycję dostał również Warren Ellis, scenarzysta komiksowy znany m.in. z serii „Transmetropolitan” i „Planetary”, ale też powieściopisarz, autor wydanego w Polsce kryminału „Wzorzec zbrodni”. Miał zagrać jedną z ról w pełnometrażowym filmie interaktywnym „Czarne lustro: Bandersnatch”.

„Zaproponowano mi, bym zagrał rolę tajemniczego pisarza Jerome’a F. Daviesa w filmie 'Czarne lustro: Bandersnatch’. Propozycja pojawiła się pod koniec marca 2018 roku, zdjęcia miały być na początku kwietnia. Trzy dni na planie, ale jeden z tych dni nie został jeszcze konkretnie ustalony. Sześć godzin dziennie jazdy pociągiem, żeby dojechać na miejsce i wrócić. A ja byłem za bardzo zajęty swoim własnym serialem (chodziło o animację „Castlevania” ? przyp. red.), żeby stracić trzy dni, z prawdopodobieństwem, że ten ruchomy dzień (rzeczywisty dzień kręcenia filmu) wypadnie akurat wtedy, kiedy nie będę mógł tego zrobić. Ale wciąż jestem bardzo wdzięczny za propozycję” ? napisał Ellis w newsletterze rozsyłanym do fanów.

„Czarne lustro: Bandersnatch” to pełnometrażowy film będący rozwinięciem koncepcji znanej z serialu „Czarne lustro” („Black Mirror”). Akcja rozgrywa się w połowie lat 80. Młody programista zaczyna kwestionować rzeczywistość, pracując nad grą wideo na podstawie mrocznej powieści fantasy. Film ma charakter interaktywny. Widzowie mogą dokonywać wyboru, co ma się dalej wydarzyć. Dzięki temu poznają liczne permutacje historii, dla której nakręcono pięć różnych zakończeń.

Warren Ellis miał wcielić się w postać Jerome’a F. Daviesa, fikcyjnego pisarza i autora książki „Bandersnatch”, na podstawie której główny bohater tworzy grę. Z filmu dowiadujemy się, że Davies był „geniuszem”, ale na skutek nadmiernego zażywania halucynogenów i wysiłku związanego z pisaniem książki, która posiada niezliczoną ilość wariacji fabuły, popadł w szaleństwo i zabił swoją żonę, odcinając jej głowę. Ostatecznie pisarza zagrał Jeff Minter, znany twórca niezależnych gier komputerowych (na zdj. poniżej).

Zobaczcie zwiastun filmu „Czarne lustro: Bandersnatch”:

Plakat promujący film „Czarne lustro: Bandersnatch”:

[am]
fot. Warrena Ellisa: Ellen J Rogers, pozostałe: Netflix

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy