Warner Bros. wygrało z rodziną współtwórcy Supermana

15 stycznia 2013


W październiku ubiegłego roku studio wygrało proces ze spadkobiercami Joe Shustera. W miniony czwartek podobny wyrok usłyszała rodzina Jerry?ego Siegela. Decyzją sądu Warner Bros. zostało wyłącznym właścicielem praw do postaci jednego z najsłynniejszych komiksowych superbohaterów.

Jak donosi „The New York Times”, Sąd Apelacyjny Dziewiątego Okręgu kalifornijskiej Pasadeny odrzucił wyrok z 2008 roku, który przyznawał spadkobiercom Siegela połowę praw do postaci nadczłowieka z Kryptona.

Wkrótce po ogłoszeniu wyroku studio, które jest właścicielem DC Comics, wydawcy przygód Supermana, opublikowało oświadczenie: „Dzisiejszy wyrok potwierdza wieloletnie stanowisko DC Comics, że zawarliśmy w 2001 roku z rodziną Jerry’ego Siegela wiążącą umowę. Decyzja sądu toruje drogę do otrzymania wreszcie przez rodzinę Siegela kompensacji, którą wynegocjowała, a DC było ponad dekadę przygotowane do jej wypłacenia. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że przygody Supermena mogą być kontynuowane i będą bawić na wszystkich platformach medialnych kolejne pokolenia na całym świecie.”

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy