W Szczecinie powstaje Prasolot z „Tytusa, Romka i A?Tomka”

5 kwietnia 2013

prasolot
Szczeciński rzeźbiarz Marcin Zbierski podjął się budowy makiet dwóch pojazdów znanych z bestsellerowej serii komiksów Papcia Chmiela. W pierwszej kolejności powstaje Prasolot, którym Tytus, Romek i A?Tomek podróżowali w XI księdze swych przygód.

Zgodnie z opisem, jaki znajdziemy w komiksie, Prasolot to pojazd o napędzie duszowym. Specyfikacja techniczna: moc ? 23 dusze mechaniczne, pułap wyobraźni ? 1 hecometr. Podobnie jak i inne wehikuły zaprezentowane na łamach kultowego polskiego komiksu, pojazd wyszedł spod ręki profesora T.Alenta, ekscentrycznego naukowca, który na prośbę autora pomaga bohaterom w podejmowanych wyprawach.

„Pojazdy w ?Tytusie Romku i A’Tomku? są banalnie proste, ale to właśnie w tej prostocie tkwi cały ich geniusz, a właściwie w opisie, który bardziej rozpalał wyobraźnię niż sam obrazek” ? napisał na swoim blogu Zbierski.

Chociaż Prasolot szecińskiego artysty nie uniesie się w powietrzu, to jednak rozmiarami i wyglądem będzie przypominał komiksowy pierwowzór. Drewniana makieta powstaje na zlecenie Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie i zostanie wystawiona w muzeum z okazji dnia dziecka.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć przedsmak tego, jak będzie wyglądał wykończony Prasolot. Jeśli chcielibyście śledzić postęp prac artysty nad pojazdem, koniecznie zajrzyjcie na jego bloga.

prasolot Marcina Zbierskiego - 1
prasolot Marcina Zbierskiego - 2
prasolot Marcina Zbierskiego - 3
prasolot Marcina Zbierskiego - 4

fot. Marcin Zbierski

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy