banner ad

W Puszczykowie powstanie mural z wierszem Krystyny Miłobędzkiej

26 lipca 2013

biblioteka w Puszczykowie - mural z wierszem Miłobędzkiej
Od 7 sierpnia na ścianie Biblioteki Miejskiej oraz Centrum Animacji Kultury w podpoznańskim Puszczykowie rozpoczną się prace nad muralem, na który składać będzie się wiersz wybitnej polskiej poetki, Krystyny Miłobędzkiej. Malując wielkoformatowy obraz, młodzi artyści chcą zwrócić uwagę, iż street-art nie jest wyłącznie domeną wielkich miast i może doskonale sprawdzić się w 10 tysięcznym miasteczku.

Bezpośrednia inspiracja do stworzenia muralu w Puszczykowie przyszła z Holandii i Belgii, gdzie na ścianach wielu kamienic widnieją ważne cytaty z literatury lub dzieł filozoficznych. Wieloletnią mieszkanką Puszczykowa jest jedna z wybitniejszych współczesnych poetek, Krystyna Miłobędzka, stąd pomysł aby na fasadzie budynku znalazł się zapis jej wiersza. Mural z ogromną starannością zostanie przygotowany przez grupę poznańskich artystów, którzy mają na swym koncie realizacje podobnych projektów. Również wybór miejsca nie jest przypadkowy. Biblioteka Miejska oraz Centrum Animacji Kultury (patrz zdjęcie powyżej) to miejsce wielu kulturalnych i towarzyskich spotkań.

Wydarzeniu towarzyszyć będą warsztaty, kiermasz komiksów, projekcja filmu oraz piknik. Uroczyste odsłonięcie muralu nastąpi 10 sierpnia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy