W Petersburgu stanęły budki telefoniczne, z którym można „zadzwonić” do największych XX-wiecznych poetów rosyjskich

30 maja 2017


W Petersburgu przy ulicy Malaja Sadowa ustawiono trzy literackie budki telefoniczne. Można z nich „zadzwonić” do największych XX-wiecznych poetów rosyjskich.

Nie bez przyczyny słowo „zadzwonić” wzięliśmy w cudzysłów, automaty zapewniają bowiem wyłącznie jednostronną komunikację. Wszyscy poeci, z którymi możemy się połączyć – Władimir Majakowski, Siergiej Jesienin, Anna Achmatowa, Osip Mandelsztam i inni – od dawna już nie żyją. Wciąż jednak można ich posłuchać. Kiedy wybierzemy rozmówcę na tarczy telefonu, w słuchawce rozlegnie się głos poety lub poetki zarejestrowany na taśmie.

Budki zostały postawione z okazji Międzynarodowych Targów Książki, które odbywały się w Petersburgu w dniach od 25 do 28 maja. Spodobały się jednak na tyle, że zagoszczą w krajobrazie miasta na dłużej. Jak powiedział Siergiej Sierliezlew z urzędu miasta, w tym roku postarano się „dodać do tradycyjnego formatu targów większą interaktywność”.

Poniżej możecie zobaczyć kilka zdjęć, które dowodzą, jaką popularnością w ostatnich dniach cieszyły się literackie budki telefoniczne.

[am]

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy