W Nowym Jorku otwarto pierwszy flagowy sklep dla fanów Harry’ego Pottera. Jak wygląda w środku?

7 czerwca 2021

W miniony czwartek w Nowym Jorku podwoje dla klientów otworzył pierwszy flagowy sklep poświęcony Harry’emu Potterowi. Na trzech piętrach znajdziemy niezliczone produkty związane z uniwersum stworzonym przez J.K. Rowling, a także inne atrakcje, na przykład bar z kremowym piwem.

Nowojorski sklep może pochwalić się największym asortymentem przedmiotów nawiązujących do książek o Harrym Potterze, jak i ich ekranizacji. Znajdziemy tam ok. 1300 różnorodnych produktów – od artykułów piśmienniczych za 2 dolary za sztukę aż po szaty czarodziejów czy repliki latających mioteł kosztujące ponad 100 dolarów. Są też rzeczy kolekcjonerskie dostępne wyłącznie w tym konkretnym sklepie – bezalkoholowe piwo kremowe z naklejką przedstawiająca Woolworth Building (jeden z najstarszych drapaczy chmur w Nowym Jorku, który w „Fantastycznych zwierzętach” pełnił funkcję siedziby Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki), różdżka „Złoty Znicz”, a także wszelkiej maści koszulki, bluzy i kubki w limitowanych seriach.

Kupujący mają możliwość personalizacji niektórych przedmiotów, na przykład umieszczenia własnego monogramu na kufrze, imienia na różdżce lub szacie w kolorach jednego z czterech domów, a także otrzymania listu, informującego o przyjęciu do Hogwartu. W sklepie nie mogło oczywiście również zabraknąć kąciku z książkami.

Uważni obserwatorzy dostrzegą wokół mnóstwo nawiązań do adaptacji filmowych. Na wejściu odwiedzających wita ważący blisko 100 kilogramów model feniksa Fawkesa, w jednym z pomieszczeń unosi się też potężna głowa węża Nagini, która od czasu do czasu przemawia w języku zrozumiałym tylko dla wężoustych, a na gałęziach drzewa samosterowalnych śliwek można dostrzec nieśmiałki i szczura Parszywka. Na środku spiralnej klatki schodowej króluje potężny gryf na wzór tego, który w filmach strzegł wejścia do gabinetu Dumbledore’a.

Klienci mogą ściągnąć aplikację Harry Potter Fan Club, dzięki której wezmą udział w „polowaniu na skarb”. W dziewięciu skrzyniach kryje się łącznie dwanaście autentycznych filmowych rekwizytów, w tym miotła „Błyskawica”, dziennik Toma Riddle’a przebity kłem bazyliszka czy diadem Roweny Ravenclaw. Przy każdej skrzyni znajduje się kod do zeskanowania, po zebraniu wszystkich dziewięciu otrzymujemy magiczne hasło uprawniające do odebrania upominku przy kasie.

Z myślą o klientach planujących pochwalić się wizytą w mediach społecznościowych zaprojektowano miejsca, gdzie można pozować do zdjęć – jak czerwona londyńska budka telefoniczna czy olbrzymie buty Hagrida, w które można wsunąć własne stopy. Jest też stanowisko z różdżkami – należącymi m.in. do Harry’ego, Hermiony i Rona, a także Newta i Tiny z „Fantastycznych zwierząt”. Każdy, kto chwyci różdżkę, może wziąć udział w interaktywnym pojedynku, a także dowiedzieć się więcej o jej właścicielu. W barze można skosztować kremowego piwa, kremowych lodów i babeczek.

Latem sklep planuje otworzyć dwie prezentacje wirtualnej rzeczywistości. Pierwsza z nich nosi nazwę „Chaos at Hogwarts” i obejmuje zwiedzanie tytułowego zamku oraz odkrywanie jego sekretów, druga zaś to „Wizards Take Flight”, podczas której będzie można wsiąść na miotłę i zaangażować się w walkę ze śmierciożercami.

Sklep może pomieścić około 500 klientów, na razie jednak działa w ścisłym reżimie sanitarnym – do środka wchodzi maksymalnie 250 osób zobowiązanych do noszenia masek.

Poniżej możecie obejrzeć relację ze sklepu przygotowaną przez jednego z kolekcjonerów książek i przedmiotów ze świata Harry’ego Pottera:

[kch]
fot. Harry Potter Store New York, Wizarding World, Warner Bros.

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy