W nowej powieści Anne Rice wampir Lestat zmierzy się z duchem Atlantydy

26 lipca 2016

lestat-kontra-duch-atlantydy-1
Po 11 latach przerwy Anne Rice powróciła w 2014 roku do świata wampirów, który uczynił ją sławną, wydając „Księcia Lestata”. Tom ten miał stanowić początek nowego podcyklu książek wchodzącego w skład „Kronik wampirów”. Autorka właśnie potwierdziła ten zamysł, zapowiadając na listopad premierę nowej powieści, w której Lestat zmierzy się z duchem Atlantydy.

W książce zatytułowanej „Prince Lestat and the Realms of Atlantis” (z ang. „Książę Lestat i Królestwo Atlantydy”) główny bohater walczy i w końcu ulega dziwnej sile z innego świata, która przejmuje władze nad jego nieumarłym ciałem i duszą. Jak się okazuje, to właśnie ta starożytna moc, przez całe tysiąclecia uważana przez wampiry za niegroźną, zbudowała niegdyś i rządziła legendarnym imperium, które rozkwitło na Oceanie Atlantyckim. Poznając potęgę dawno zaginionego królestwa Atlantydy, zrozumiemy, dlaczego wampir Lestat oraz wszystkie inne wampiry muszą obecnie liczyć się z wszechmocnym władcą tej krainy, duchem nazywanym Atalantaya.

Anne Rice od dawna pasjonuje się tematyką Atlantydy. ?Mam ogromną bibliotekę z prozą, historią, mitologią i wszystkimi tymi rzeczami związanymi z Atlantydą? ? powiedziała pisarka. Z planami napisania powieści o mitycznej wyspie nosiła się już od wielu lat. Książka miała opowiadać o nieśmiertelnych, żyjących na naszej planecie od czasów Atlantydy, którzy nie potrzebowali nikogo zabijać ani pić krwi, żeby zachować wieczność. Powieść ta nigdy jednak nie powstała, autorka najwyraźniej jednak wykorzystała część pomysłów, pisząc nową odsłonę ?Kronik wampirów?.

„Prince Lestat and the Realms of Atlantis” ukaże się w Stanach 29 lisopada. Data polskiej premiery nie jest jeszcze znana, ale książka, podobnie jak poprzednie części, ukaże się z pewnością nakładem wydawnictwa Rebis.

lestat-kontra-duch-atlantydy-2

[edm]
fot. Alfred A. Knopf

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy