W nowej książce James Bond zmierzy się z Rosjanami podczas wyścigów Formuły 1

2 października 2014

bond_horowitz
Angielski pisarz i scenarzysta Anthony Horowitz, odpowiedzialny m.in. za adaptacje powieści Agaty Christie dla telewizji oraz książkę „Dom Jedwabny” opisującą nowe przygody Sherlocka Holmesa, napisze kolejną oficjalną kontynuację przygód Jamesa Bonda.

Powieść wstępnie nosi tytuł „Project One” (z ang. „Projekt Jeden”) i zostanie oparta na niepublikowanym dotąd treatmencie twórcy Jamesa Bonda, Iana Fleminga, pt. „Murder on Wheel” (z ang. „Morderstwo na kółkach”). Autor napisał go w latach 50. ubiegłego wieku na potrzeby serialu telewizyjnego o agencie 007, który ostatecznie nigdy nie powstał.

Akcja książki rozgrywać się będzie w latach 50. w Niemczech podczas wyścigów Formuły 1. James Bond otrzyma zadanie udaremnienia rosyjskiego spisku mającego doprowadzić do wypadku legendę wyścigów Stirlinga Mossa. Zgodnie z treatmentem w książce powinien pojawić się zwierzchnik Bonda, M, oraz jego sekretarka, panna Moneypenny.

Do dnia dzisiejszego powieści o agencie 007 sprzedały się w nakładzie przekraczającym 100 milionów egzemplarzy. Twórca serii, Ian Fleming, napisał jedynie 14 tomów. Po jego śmierci cykl kontynuowali Kingsley Amis, John Gardner, Raymond Benson, Sebastian Faulks i Jeffery Deaver. Ostatnia jak dotychczas powieść o Jamesie Bondzie nosi tytuł „Solo” (2013), a jej autorem jest William Boyd.

anthony_horowitz_bond

[am]
fot. Adam Scourfield

Tematy: , ,

Kategoria: newsy