banner ad

W najbliższych miesiącach czeka nas mnogość figurek wzorowanych na postaciach z twórczości Stephena Kinga

26 lipca 2017


Najbliższe miesiące zapowiadają się wyjątkowo kosztownie dla wielbicieli Stephena Kinga. Oprócz nowej książki („Sleeping Beauties” – napisanej wspólnie z synem Owenem) i zapowiadanych ekranizacji, na sklepowe półki trafi szeroka oferta gadżetów, spośród nich z pewnością warto zwrócić uwagę na figurki przedstawiające postacie z najsłynniejszych książek amerykańskiego pisarza oraz ich słynnych ekranizacji.

Firma Funko zapowiedziała na sierpień prawdziwą gratkę ? w ramach serii POP! Movies zamierza bowiem wypuścić figurki wzorowane na bohaterach dwóch kultowych filmów na podstawie prozy Kinga. Chodzi o „Lśnienie” Stanleya Kubricka oraz „Carrie” Briana De Palmy.

Popkulturowi zapaleńcy będą mogli nabyć całą rodzinkę Torrance’ów oraz upiorne bliźniaczki Grady.

Co ciekawe, Jack z siekierą pojawi się w dwóch odsłonach ? normalnej oraz zamarzniętej.

Podobnie będzie z bliźniaczkami ? w ofercie znajdzie się wersjach żywych i martwych dziewczynek.

Miesiąc później Funko wypuści też figurki z serii Dorbz Horror. Tu, obok tytułowej postaci z filmu „Sok z żuka”, również dostępny będzie Jack Torrance w dwóch odsłonach oraz klaun Pennywise z horroru „To”.

To jednak nie wszystko. Funko zamierza bowiem wprowadzić do sprzedaży zestaw Pint Size Heroes: Horror. W tym przypadku miniaturowe figurki słynnych diabolicznych postaci zapakowane będą w zamknięte torby, stąd też nie wiadomo, na którą z nich trafi się przy zakupie. Obok Pinheada, Jasona czy Freddy’ego mogą to być też Carrie i Pennywise.

Na początku sierpnia w kinach zadebiutuje „Mroczna wieża” z Idrisem Elbą jako Rolandem. Należy spodziewać się, że uruchomi to sprzedaż licznych promocyjnych gadżetów (niejakim przedsmakiem była już książka „Charlie Ciuch-Ciuch”). W ofercie sklepu Diamond Toys w zestawie Vinimates znajdą się: Roland, Człowiek w czerni i Potwór (ten ostatni w edycji limitowanej do 1500 sztuk).

Oprócz tego w przygotowaniu są również zestawy 7-calowych figurek Rolanda i Człowieka w czerni.

Nie zabraknie także figurek Pop! Movies od wspomnianej już firmy Funko.

Popularność demonicznego klauna nie powinna specjalnie dziwić, jako że na wrzesień zapowiedziana jest nowa ekranizacja „To”. I tu szykuje się prawdziwa wisienka na torcie. Firma Mezco Toyz zapowiada bowiem 25-centymetrową lalkę Pennywise’a z pięciopunktową artykulacją, która wzorowana będzie na postaci z miniserialu „To” z 1990 roku.

Zabawka wykonana jest z plastiku, ale przyodziana zostanie w materiałowy strój klauna. W opakowaniu znajdzie się również czerwony balonik. Lalka trafi do sprzedaży zimą.

[mw]
źródło: StephenKing.pl

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy