Vulture Books – fikcyjne wydawnictwo z fikcyjnymi książkami

4 lipca 2012


Brytyjski grafik Daniel Gray wymyślił logo fikcyjnego wydawnictwa, pod którego szyldem zaprojektował okładki znanych nieistniejących książek.

Jak wyznał na swoim blogu, pomysł przyszedł mu do głowy podczas oglądania filmu: „Co jeśli ta książka, o której wspomniano, byłaby rzeczywistą pozycją wydaną w miękkiej okładce i mógłbym położyć ją na mojej półce?”

Gray zaprojektował więc logo nieistniejącego wydawnictwa o nazwie Vulture Books oraz sześć okładek fikcyjnych książek, które znamy z hollywoodzkich filmów.

Dzięki Brytyjczykowi możemy więc teraz zobaczyć, jak wyglądałyby kieszonkowe wydania następujących pozycji:
1. „Handbook for the Recently Deceased” (z ang. „Poradnik dla niedawno zmarłych”) z filmu „Sok z żuka”
2. „The Grail Diary 1898-1938” (z ang. „Dziennik Graala 1898-1938”) autorstwa Dr Henry?ego W. Jonesa Seniora, ojca głównego bohatera filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”
3. „The Philosoph of Time Travel” (z ang. „Filozofia podróży w czasie”) napisana przez Robertę Sparrow, Babcię Śmierć z filmu „Donnie Darko”
4. „Tobin’s Spirit Guide” (z ang. „Przewodnik po duchach Tobina”) autorstwa Johna Horace?a Tobina, która znalazła się w „Pogromcach duchów”
5. „The Woodsboro Murders” (z ang. „Morderstwa w Woodsboro”) napisana przez dziennikarkę Gale Weathers, bohaterkę serii horrorów „Krzyk”
6. „All of Them Witches” (w polskim przekładzie jako „Czarownice i czarownicy”) autorstwa J. R. Hansleta znaną z „Dziecka Rosemary”

Według opisu, Vulture Books to klasyczne pozycje z literatury faktu oświecające ciemne zaułki ludzkich myśli. Po raz pierwszy „opublikowane” w miękkich okładkach idealnie nadają się do pożyczania, wkładania do kieszeni oraz wywoływania metafizycznej rozpaczy. Można więc tylko żałować, że żadnej z nich nie możemy wziąć do rąk i przeczytać.

Poniżej wszystkie sześć okładek fikcyjnych książek zaprojektowane przez Daniela Graya:

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy