VIII edycja Salonu Ciekawej Książki już za nami. Zobacz fotorelację

28 listopada 2018


Za nami VIII edycja Salonu Ciekawej Książki. W ciągu trzech targowych dni (16-18 listopada) Halę Expo w Łodzi odwiedziło 10 320 osób. Stało się niepowtarzalnym miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury, promowało dobrą książkę, wymianę myśli, poglądów i dyskusji.

Miłośnicy czytania mieli możliwość zapoznania się z nowościami rynku księgarskiego i nabycia bestsellerów po promocyjnych cenach. Była to zarówno literatura skierowana dla dorosłych oraz dla najmłodszych czytelników. Swoją ofertę podczas targów zaprezentowało 60 wystawców, w tym: Afera, Agora, Akapit Press, Bosz, Copernicus Center Press, Czarna Owca, Egmont, Książkowe Klimaty, Marginesy, Media Rodzina, Nasza Księgarnia, Poradnia K, Scream, Sonia Draga, Znak.

Gratką i niewątpliwą atrakcją były spotkania z autorami i ludźmi kultury. Na stoiskach wystawców byli m.in.: Michał Ogórek, Andrzej Żak, Wojciech Chmielarz, Ewa Karwan-Jastrzębska, Thomas Arnold, Ałbena Grabowska, Andrzej Chyży, Elżbieta Żukowska, Katarzyna Borys, Grażyna Bąkiewicz, Marta Galewska-Kustra, Stefan Tűrschmid, Kalina Jerzykowska, Agnieszka Frączek, Andrzej Ziemowit Zimowski, Emilia Kiereś, Katarzyna Wasilkowska, Magdalena Podbylska, Małgorzata Skwarek-Gałęska, Monika Kowaleczko-Szumowska, Barbara Mikulska, Dariusz Staniszewski, Dorota Filipczak, Marek Czuku, Edward Lutczyn, Iza Klebańska, Iwona Cała, Maciej Szymanowicz, Melissa Darwood, Paweł Wakuła, Dorota Combrzyńska-Nogala, Jacek Wystop i Joanna Kmieć.

„Ałbena Grabowska ? pisarka zaangażowała się w akcję Legalnej Kultury, występując w słusznej sprawie. Na stoisku podpisywała swoje książki, budząc żywiołową sympatię czytelników jako twórczyni znanych im powieści. Wojciech Chmielarz ? pisarz rozdawał autografy i uśmiechy, rozpoznawany bezbłędnie przez swoich fanów. Poza książkami wielkie zainteresowanie gości wzbudził tytuł 'Służące do wszystkiego’ Joanny Kuciel-Frydryszak. Wszyscy prosili o TE służące. I dostawali” ? wspomina targi wydawnictwo Marginesy

„Salon Ciekawej Książki w Łodzi okazał się dla mnie i dla Wydawnictwa Vectra jednym z najlepszych wydarzeń w całej naszej wspólnej historii uczestnictwa w targach książki. O poziomie zainteresowania moimi powieściami najlepiej świadczy fakt, że w niedzielę po prostu zabrakło pierwszych trzech tomów z cyklu Adams & Ross (i to nie była wina tego, że wzięliśmy ich mało)” ? napisał z kolei na swoim profilu na Facebooku polski autor thrillerów skrywający się pod pseudonimem Thomas Arnold.

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć, w jakiej atmosferze przebiegała tegoroczna edycja Salonu Ciekawej Książki.

fot. Salon Ciekawej Książki

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: newsy