Uwaga spoiler! Czyżby George R. R. Martin zdradził ważny szczegół fabuły szóstego tomu „Pieśni Lodu i Ognia”?

25 lipca 2013

George R. R. Martin spoileruje
Jeśli nie jesteś gotów, aby poznać odpowiedń na pytanie nurtujące od dawna miłośników „Pieśni Lodu i Ognia”, to nie czytaj dalej. Podczas wywiadu udzielonego portalowi io9, George?owi R. R. Martinowi najwyraźniej wymknął się ważny szczegół fabuły długo oczekiwanego 6 tomu sagi pt. „Winds of winter” (z ang. „Wiatry zimy”).

Autor znany jest z tego, że w okrutnym świecie Westeros, gdzie osadzona jest akcja bestsellerowej sagi, nie oszczędza nikogo i trup ściele się gęsto. Pojawiły się jednak przesłanki, że tym razem Martin zrobił wyjątek i okazał odrobinę miłosierdzia. Wszystko wskazuje bowiem na to, że Jon Snow, nieślubny syn Neda Starka, pchnięty trzema sztyletami na końcu „Tańca ze smokami” wciąż żyje!

Przynajmniej taki można wysnuć wniosek z wywiadu, jakiego pisarz udzielił we wtorek portalowi io9. Mówiąc o sposobie, w jaki cała historia się rozwijała, Martin powiedział: „Wprowadzasz bohaterów i czasem zaczynają oni żyć własnym życiem. Co do głównych postaci ? tak, zawsze miałem plan, jak miały potoczyć się losy Tyriona, jak miały potoczyć się losy Aryi, jak potoczą się losy Jona Snowa.”

Chociaż mogło dojść jedynie do przejęzyczenia, Martin – mówiąc o Jonie ? użył w języku angielskim czasu teraźniejszego, co doprowadziło zachodnich dziennikarzy do wysnucia wniosku, że bękart z Winterfell nie wypowiedział jeszcze ostatniego zdania. Czy tak rzeczywiście będzie? Przekonamy się o tym być może już w 2014 roku. Wtedy to, zgodnie ze wstępnymi zapowiedziami pisarza, przewidziana jest data premiery 6 tomu „Pieśni Lodu i Ognia”.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy