banner ad

USA: nieznany sprawca ukradł dzieciom z posągu książkę

17 sierpnia 2018


Policja z miejscowości Hull w stanie Massachusetts (USA) poszukuje książki z brązu będącej częścią posągu przedstawiającego dwójkę dzieci czytających na ławce, który stoi przed miejską biblioteką publiczną.

Posąg zatytułowany „Przyjaciele czytający razem” został zakupiony w 2002 roku przez osoby blisko związane z biblioteką. Przedstawia on dwójkę dzieci ? chłopczyka i dziewczynkę ? pochłoniętych lekturą książki. Posąg stoi na trawniku przed biblioteką, gdzie codziennie przechodzą koło niego ludzie.

„Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów, ale ostatnio przyszło małe dziecko i powiedziało, że książka znikła” ? mówi dyrektor biblioteki Daniel Johnson. Pracownikom biblioteki nie udało się ustalić, kiedy dokładnie nieznany sprawca ukradł książkę, ponieważ kamery monitoringu nie obejmują zasięgiem miejsca, gdzie stoi pomnik. Najwyraźniej nikomu nie przyszło do głowy, że znajdzie się osoba, która będzie chciała odciąć taki element.

Bibliotekarze sądzą, że do kradzieży doszło w ciągu ostatnich trzech lub czterech tygodni. Raczej mało prawdopodobne jest, że zrobił to któryś kolekcjoner spragniony książkopodobnych pamiątek. Szef policji w Hull, John Dunn, podejrzewa, że mógł to być jeden ze złomiarzy. Tylko czy warto podejmować ryzyko odcinania książki, za którą można dostać na skupie niewiele pieniędzy?

Biblioteka liczy na to, że po nagłośnieniu sprawy książka zostanie zwrócona, a jeśli nie, planuje ją wymienić.

[am]
fot. Hull Public Library
źródło: Hull Police, The Patriot Ledger

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy