„Unicestwianie” Houellebecqa ponownie w sprzedaży. Wydawnictwo W.A.B. udostępniło nowy druk książki

18 listopada 2022

Po kilkutygodniowej przerwie w dystrybucji do sprzedaży wróciła najnowsza powieść Michela Houellebecqa zatytułowana „Unicestwianie”. Wydawnictwo W.A.B. musiało krótko po premierze wycofać cały nakład z księgarń ze względu na złą jakość wydrukowanych egzemplarzy.

„Radość, ulga i spokój. Nowe 'Unicestwianie’ przybyło z drukarni, jest już dostępne online i wkracza do księgarń i salonów” – poinformowało Wydawnictwo W.A.B. na swoich profilach w mediach społecznościowych.

W drugiej połowie października oficyna wycofała książkę z księgarń, ponieważ jakość otrzymanych z drukarni egzemplarzy pozostawiała wiele do życzenia. Część książek miała pofalowane strony, inne – rozmazującą się farbę na okładce lub w środku. Reklamacja złożona przez W.A.B. nie przyniosła pożądanego skutku, dlatego wydawca zerwał współpracę z drukarnią i zlecił nowy druk książki w innym miejscu. Czytelnicy zaś, którzy kupili felerne egzemplarze, mogli wymienić książki drogą reklamacji.

„Unicestwianie”, najnowsza powieść Michela Houellebecqa, przenosi nas w niedaleką przyszłość, w czas fikcyjnej kampanii przed wyborami prezydenckimi we Francji. Paul Raison, urzędnik, syn byłego pracownika służb specjalnych, jest członkiem gabinetu ministra gospodarki i finansów Brunona Juge’a, z którym utrzymuje przyjacielskie kontakty. Stara się pogodzić karierę z kryzysem wieku średniego, opieką nad umierającym ojcem i próbą naprawienia swojego małżeństwa z Prudence, również urzędniczką. Jego siostra, Cécile, jest praktykującą katoliczką, żoną bezrobotnego notariusza Hervégo. Para mieszka w Arras i otwarcie popiera Zjednoczenie Narodowe. Młodszy brat Paula, Aurélien, jest konserwatorem dzieł sztuki zatrudnionym w Ministerstwie Kultury i ma wyjątkowo nikczemną żonę Indy.

W swej najnowszej książce Houellebecq opisuje kryzys egzystencjalny na tle wyborów i nasilających się ataków cybernetycznych. Jak informuje wydawca, „Unicestwianie” to realistyczna powieść o akcentach dystopijnych, ale niepozbawiona nadziei i pewnego romantyzmu.

[md]


Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy