banner ad

Ulica Pokątna z „Harry?ego Pottera” do obejrzenia w Google Street View

8 lipca 2013

ulica Pokątna w Google Street View
Fikcyjna ulica z serii książek o Harrym Potterze, na którą można dostać się jedynie stukając czarodziejską różdżką w cegły na tyłach pubu Dziurawy Kocioł, jest dostępna do oglądania w Google Street View. Teraz każdy mugol, nie odchodząc od komputera, może przespacerować się po jedynym miejscu w Londynie, gdzie czarodzieje prowadzą swoje sklepy z magicznymi rzeczami.

Z miejsca uprzedzamy, że latającej miotły ani własnej sowy na ulicy Pokątnej w Google Street View nie kupicie. Usługa pokazuje bowiem jedynie makietę, jaka znajduje się w studio Warner Bros w Leavesden, w pobliżu Watford (29 kilometrów od Londynu) i jest jedną z tematycznych atrakcji, jaką przewidziano dla miłośników popularnej sagi J. K. Rowling.

Wprawdzie trasa zwiedzania na ekranie komputera jest niezwykle krótka, a usługa Google nie posiada takich możliwości, jak chociażby mapa Huncwotów, jaką posiadał Harry Potter, dzięki zoomowi możemy jednak z bliska przyjrzeć się projektowi, którego budowa zajęła trzy miesiące, zaś wypełnienie półek sklepowych 20 tysiącami atrap magicznych produktów ? kolejne pół roku.

Ulica Pokątna to pierwsza fikcyjna ulica, jaką możecie oglądać na Mapach Google dzięki funkcji Google Street View.


View Larger Map

Tematy: , , , , ,

Kategoria: newsy