Ukradła na Targach Książki w Krakowie książki i gadżety o wartości 10 tysięcy złotych

1 listopada 2018


W miniony weekend krakowscy policjanci zatrzymali kobietę, która ukradła na Targach Książki w Krakowie towar o wartości sięgającej 10 tysięcy złotych. Teraz grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Odbywająca się w tym roku w Krakowie 22. edycja Targów Książki to międzynarodowe wydarzenie kulturalne, które przyciągnęło około 68 tysięcy miłośników literatury, a wśród nich – 44-letnią złodziejkę. „Kobieta, podając się za przedstawiciela mediów, w ciągu dwóch dni z różnych stoisk zrabowała kilkadziesiąt maskotek oraz niemal 140 książek i audiobooków o wartości sięgającej 10 tysięcy złotych” – mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji. „Wachlarz zainteresowań sprawczyni był niezwykle szeroki. Wśród jej zdobyczy znalazły się bowiem zarówno pozycje popularno-naukowe, przygodowe, psychologiczne, jak i o tematyce przeznaczonej dla najmłodszych”.

Funkcjonariusze zatrzymali kobietę, gdy ta wraz z częścią ukrytych w walizce łupów próbowała opuścić teren targów. 44-latka nie spodziewała się, że jej przestępcza działalność została zdemaskowana przez stróżów prawa, dlatego spotkanie z kryminalnymi było dla niej sporym zaskoczeniem. Jak się okazało, w mieszkaniu zatrzymanej policjanci znaleźli także kilkadziesiąt innych tytułów ukradzionych przez nią poprzedniego dnia. Wszystkie zrabowane publikacje oraz pluszaki zwrócono ich właścicielom.

Krakowianka usłyszała zarzut kradzieży, do popełnienia którego się przyznała. Swój czyn tłumaczyła trudną sytuacją finansową. Jak wyjaśniła, zrabowane książki oraz maskotki zamierzała w najbliższym czasie spieniężyć.

[am]
fot. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy