Ubiegłoroczny laureat Nagrody Literackiej Nike, Radek Rak, skończył pisać nową powieść

6 lipca 2021

Radek Rak skończył pisać nową powieść – pierwszą od czasu otrzymania w 2020 roku Nagrody Literackiej Nike za „Baśń o wężowym sercu”. Na przeczytanie książki będziemy jednak musieli poczekać do 2022 roku.

Tak długi czas od ukończenia manuskryptu do wydania powieści wynika z faktu, że Radek Rak pisze swoje książki odręcznie. „Teraz mam jakieś trzy czwarte ryzy papieru do przepisania na komputerze” – informuje.

Na temat nowej powieści niewiele na razie wiemy. Autor jedynie potwierdził, że będzie to fantastyka. Udostępnił również w mediach społecznościowych duży stos książek, z którego czerpał informacje podczas prac. Wśród nich są m.in. Biblia Tysiąclecia, „Józef i jego bracia” Tomasza Manna, „Opowiadania kołymskie” Warłama Szałamowa, wydanie zbiorcze serii komiksowej „Kot Rabina” Joanna Sfara, obszerne tomy o życiu pszczół i mrówek Maurice’a Maeterlincka, a także publikacje poświęcone historii religii, magii i gnozie.

„Każda książka ma swoje korzenie w innych książkach” – skomentował Radek Rak we wpisie na Instagramie. „Z doboru tych korzeni wyraźnie widać, że będzie to powieść, gdzie się dużo ścigają i strzelają, i czarują. Mam nadzieję, że wielka literatura z tego stosu nie pogniewa się, że wyrośnie z niej jakaś rakowa przygodówa” – dodał.

Według wstępnej zapowiedzi powieść ukaże się w 2022 roku nakładem wydawnictwa Powergraph.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Radek Rak (@radek_rak_)

[am]
fot. główna: ze spotkania w ramach Salonu Zdobywców we Wrocławskim Domu Literatury – Wrocławski Dom Literatury/YouTube

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy