Tysiące chętnych do objęcia stanowiska księgarza w luksusowym kurorcie na Malediwach

30 sierpnia 2018


Firma Ultimate Library, która poszukuje pracownika do prowadzenia księgarni w luksusowym kurorcie Soneva Fushi na Malediwach, oświadczyła, że została zasypana aplikacjami od osób z całego świata chętnych do objęcia wymarzonego stanowiska.

Philip Blackwell, założyciel Ultimate Library, zdradza, że w nieco ponad tydzień na adres firmy spłynęło tysiące podań. „Mieliśmy aplikujących w wieku od 18 do 83 lat. Byli wśród nich dyrektorzy telewizyjni, ktoś z zespołu prasowego Białego Domu, dziennikarze, ludzie z 'Playboya’, niemiecki wicehrabia, syryjski uchodźca, żongler, agenci literaccy, 72-letni 'plażowy poeta’ ? tak się składa, że nadzwyczaj mało księgarzy” ? powiedział.

Niektórzy przesyłali bardzo kreatywne zgłoszenia, inni ? nieco dziwne. Obok tradycyjnych życiorysów były też klipy na YouTube, zdjęcia aplikujących w strojach plażowych lub trzymających różne tablice z napisami. „Było zabawnie, ale nie obyło się bez kosztów ? jesteśmy małą, 17-osobową firmą i takie zainteresowanie prawie przeciążyło wszystkie nasze systemy” ? przyznał Blackwell.

Z nadesłanych zgłoszeń wybrano 15 kandydatów, z którymi zostaną przeprowadzone rozmowy. W ciągu dwóch tygodni zapadanie decyzja, kto z nich uda się na Malediwy.

Księgarz pracujący w luksusowym kurorcie Soneva Fushi na bajecznej wyspie Kunfunadhoo będzie musiał nie tylko sprzedawać książki, ale też organizować zajęcia dla przebywających tam gości, w tym kursy kreatywnego pisania dla dorosłych i kółka dla dzieci. Praca nie jest dobrze płatna, ale otoczenie i dodatkowe świadczenia z pewnością to wynagrodzą.

[am]
fot. Soneva Fushi
źródło: The Bookseller

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy