Txtr Beagle – niemiecki czytnik najtańszy na świecie?

11 października 2012


Niemiecka firma elektroniczna Txtr zaprezentowała na targach książki we Frankfurcie prawdopodobnie najtańszy na świecie czytnik ebooków.

Urządzenie nazywa się Beagle, waży 128 gramów, posiada mały, 5-calowy ekran wykorzystujący technologię E Ink i kosztować będzie? zaledwie około 10 euro.

Niska cena sprawia, że urządzenie pozbawione jest wszelkich dodatkowych funkcji, z jakich znane są inne popularne czytniki. Nie ma wyświetlacza dotykowego, brak Wifi, brak portu USB (książki ładujemy poprzez Bluetooth z telefonu komórkowego), nie istnieje nawet opcja zmiany rozmiaru czcionki. Ilość pamięci to jedynie 4 GB, czyli na czytniku zmieści się jedynie około pięciu książek (w porównaniu ? Kindle pomieści około tysiąca pozycji). Beagle zasilany jest dwoma bateriami AAA, których żywotność oceniana jest na jeden rok (przy lekturze jednej książki miesięcznie).

W czym tkwi haczyk? Beagle będzie posiadał tak atrakcyjną cenę dzięki sprzedaży czytnika poprzez sieci operatorów komórkowych, jako akcesorium do smartfonu. Część kosztów pokryje więc podpisana przez nas umowa na telefon. Urządzenie ma się pojawić najpierw w Europie, później dopiero trafi na rynek amerykański.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał filmowy reklamujący urządzenie:

Tematy: , , , ,

Kategoria: newsy