banner ad

Twórcy komiksu „Żywe trupy” wydają specjalny zeszyt poświęcony Neganowi

23 czerwca 2020

W połowie 2019 roku seria komiksów „Żywe trupy” dobiegła końca, a jej twórca, scenarzysta Robert Kirkman, wystosował do fanów pożegnalny list, w którym tłumaczył powody swojej decyzji. Jednak niedługo doczekamy się niespodzianki w postaci specjalnego zeszytu. Komiks będzie liczyć 36 stron i nosić tytuł „Negan Lives” (z ang. „Negan żyje”). Jego wydanie ma wspomóc stacjonarne sklepy komiksowe, które ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa.

Do popularności Negana przyczynił się bez wątpienia Jeffrey Dean Morgan, który wcielił się w tę postać na planie serialu stacji AMC. Specjalny zeszyt „Żywych trupów?, ze scenariuszem Roberta Kirkmana i rysunkami Charliego Adlarda, będzie się koncentrować właśnie na tym antagoniście. Co ważne, nowa historia pojawi się wyłącznie w formie papierowej w stacjonarnych sklepach komiksowych i nie będzie dostępna wersja cyfrowa. Twórcy pragną w ten sposób wesprzeć branżę komiksową i sprzedaż bezpośrednią, mocno dotkniętą kryzysem w dobie pandemii.

„Chociaż Charlie Adlard i ja zdecydowaliśmy się zakończyć serię, to jednak chcieliśmy coś zrobić dla właścicieli sklepów, którzy niegdyś zbudowali nasz sukces. W związku z tym z przyjemnością informuję, że 100% przychodów wygenerowanych z tego komiksu pójdzie do sklepów, które je sprzedają. Sprzedawcy dokładają wielu starań, by komiksy mogły trafić w ręce fanów. W tych trudnych czasach wszyscy musimy więc dać im odczuć, jak bardzo ich doceniamy” ? oświadczył Kirkman.

Pomysł na komiks skupiony na antybohaterze, który słynął z okładania wrogów swoim kijem baseballowym Lucille, chodził za Kirkmanem już od jakiegoś czasu. Podczas konwentu Comic-Con w San Diego w 2019 roku scenarzysta powiedział, że nie wyklucza powrotu do serii w formie spin-offu.

„Negan żyje… Myślę, że to fajna ciekawostka. Nadal gdzieś tam jest, teoretycznie wciąż na farmie. Może się w tym kryć jakaś opowieść. Być może będzie to dla mnie furtka bezpieczeństwa, kiedy skończę 42 lata i moja kariera zacznie lecieć na łeb, na szyję. A do 42. urodzin niewiele mi brakuje” ? żartował Kirkman, urodzony w listopadzie 1978 roku.

Kiedy spotkaliśmy Negana po raz ostatni, wyglądało na to, że przeszedł wielką wewnętrzną przemianę. Z nowej odsłony „Żywych trupów” dowiemy się zapewne, czy pozostał na właściwej ścieżce, czy odnalazł spokój ducha i jak na niego wpłynęły dramatyczne wydarzenia z finału serii.

Amerykańska premiera specjalnego zeszytu „Negan Lives” zaplanowana jest na 1 lipca nakładem wydawnictwa Image Comics. Poniżej możecie zobaczyć jego okładkę:

[kch]

Tematy: , , , , , , , ,

Kategoria: newsy