„Twoja książka ? Twoja obsada” ? nowa kampania reklamowa dowodząca wyższości książek nad filmami

16 maja 2014

twoja-ksiazka-twoja-obsada-1
Nowa kampania reklamowa izraelskiej sieci księgarń Steimatzky zwraca uwagę na ważną cechę, jaka sprawia, że literatura niepodzielnie górują nad filmami i telewizją. Otóż w książkach to ty, drogi czytelniku, wybierasz obsadę, jaka wystąpi w historii rozgrywającej się w twojej wyobraźni.

Ile razy zdarzyło ci się narzekać na dobór aktorów w filmie? Może nawet nachodziły cię myśli, że samemu zrobiłbyś to o wiele lepiej? Codziennie masz ku temu dobrą okazję. Twoja wyobraźnia dysponuje nieograniczonym budżetem, a najlepsi aktorzy zawsze znajdą czas, aby u ciebie wystąpić. Nawet ci legendarni, którzy już od dawna nie żyją. Wystarczy tylko sięgnąć po książkę i zacząć czytać.

twoja-ksiazka-twoja-obsada-2

Właśnie do wyobraźni odwołują się plakaty sieci księgarń Steimatzky (kliknij w obrazki, żeby powiększyć). Przedstawiono na nich ludzi w strojach klasycznych bohaterów literackich oczekujących na wejście do pokoju przesłuchań, gdzie odbywają się castingi. Nie bez powodu na zdjęciach widzimy Czerwonego Kapturka, hrabiego Drakulę, Sherlocka Holmesa i Don Kichota. We wszystkie te postacie wcieliła się już niezliczona rzesza aktorów, częstokroć z mało zadowalającym skutkiem. Widniejące na plakatach hasło: ?Twoja ksiażka ? Twoja wyobraźnia? jasno podpowiada, gdzie znajdziesz najlepszą obsadę do swojego ?filmu?.

twoja-ksiazka-twoja-obsada-3

Kampanię reklamową przygotowała agencja ACW Grey z Tel-Awiwu, która współpracowała już przed rokiem z siecią Steimatzky. Wtedy to powstała seria plakatów ?Właściwa książka zawsze dotrzyma ci towarzystwa?, którą możecie zobaczyć tutaj.

twoja-ksiazka-twoja-obsada-4

Tematy: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: newsy