banner ad

Towarzystwo Johna Updike’a zakupiło dom pisarza z dzieciństwa

14 maja 2012


Towarzystwo Johna Updike?a zgodziło się zapłacić 200 tysięcy dolarów za dom w miasteczku Shillington, w którym autor „Uciekaj Króliku” spędził swoje dzieciństwo.

Prezes stowarzyszenia, James Plath, na co dzień profesor na Uniwersytecie Illinois-Wesleyan w Bloomington, wyznał, że transakcja ta pozwoli na zmianę przeznaczenia budynku i mianowanie go zabytkiem historycznym.

„Nie przewiduję żadnych problemów, jednak będziemy współpracować z adwokatem i pośrednikiem do spraw nieruchomości w procesie zmiany przeznaczenia budynku i uzyskania na to pozwolenia” ? powiedział. „Mamy nadzieję załatwić wszystko w ciągu 75-ciu dni.”

Wcześniej budynek należał do Tracy Hoffmann, dyrektor firmy reklamowo ? marketingowej Niemczyk- Hoffmann, która to już zmieniła swoją siedzibę. Były właściciel zadowolony jest, że dom trafił w dobre ręce i ma szansę stać się cennym obiektem dla społeczeństwa.

Plath nie przewiduje jednak szybkiego udostępnienia budynku. „Aby nadać miejscu odpowiedni kształt niezbędne są renowacje, co więcej będziemy nadal współpracować z obecnymi najemcami (firmą doradczą), ale zgodnie z naszym wyobrażeniem, wierzymy, że dom będzie mniej zatłoczony niż to ma miejsce obecnie.”

Przez wzgląd na sąsiedztwo przewiduje się możliwość zwiedzania budynku jedynie po wcześniejszym umówieniu. Plath powiedział, że dokładnie prześledził sposób działania przy prowadzeniu innych zabytkowych budynków, które były wcześniej domami pisarzy, między innymi Centrum dla Pisarzy i Muzyków im. Carson McCullers w Kolumbii oraz Muzeum Scotta i Zeldy Fitzgerald w Montgomery. „Obydwa znajdują się blisko szkół i uczelni, w obszarach zamieszkanych, ale nie są zbytnio obciążane zwiedzającymi. Przypuszczamy, że dom Updike?a będzie celem pisarzy i studentów oraz tych, którzy będą chcieli uczestniczyć w konferencjach naszego Stowarzyszenia, odbywających się co 4 lata.”

W dwukondygnacyjnym domu pod adresem 117 Philadelphia Ave w Shillington autor „Czarownic z Eastwick” i „Uciekaj Króliku” spędził pierwsze 13 lat swojego życia, przed przeprowadzką do Plowville.

Tematy: , , ,

Kategoria: newsy