banner ad

Tom Hanks zadebiutował jako autor opowiadania

26 października 2014

tom-hanks-pisarz
Hollywoodzki aktor Tom Hanks zadebiutował jako pisarz. W poniedziałkowym wydaniu „New Yorkera” możemy przeczytać jego pierwsze opowiadanie, „Alan Bean Plus Four”, opisujące wycieczkę czwórki przyjaciół wokół księżyca.

Podczas gdy wielu aspirujących autorów stara się wydać swoje opowiadania choćby w niskonakładowych, lokalnych magazynach literackich, Hanksowi, dzięki zdobytej popularności, udało się przeskoczyć kilka tych najtrudniejszych, początkowych etapów kariery i jego pierwsze opowiadanie z miejsca trafiło do prestiżowego „New Yorkera”, gdzie publikowali wcześniej J. D. Salinger, John Updike, Alice Munro, Junot Diaz i Zadie Smith.

„Alan Bean Plus Four” to zabawne opowiadanie o czwórce przyjaciół, którzy udają się w podróż dookoła księżyca w kapsule kosmicznej nazwanej na cześć astronauty Apollo 12, Alana Beana. Ich wyprawa przypomina zwykłą wycieczkę: biorą ze sobą iPady i batony z płatkami owsianymi, robią też sobie selfie w kosmosie.

Wprawdzie utwór jest debiutem prozatorskim Hanksa, aktor ma już jednak na koncie dwa dokonania pisarskie: jest autorem scenariuszy do dwóch filmów, które sam wyreżyserował (chodzi o „Szaleństwa młodości” i „Larry Crowne – uśmiech losu”). Niedawno dał się również poznać jako producent zabawnej aplikacji „Hanx Writer”, która pozwala pisać na iPadzie niczym na starej maszynie do pisania, łącznie ze wszystkimi odgłosami, jakie temu procesowi towarzyszą.

„New Yorker” już wcześniej publikował twórczość znanych aktorów, żeby wymienić tylko Jessego Einsenberga, Tinę Fey, Lenę Dunham i Steve’a Martina.

[er]
źródło: Washington Post
fot. Sharon Graphics

Tematy: , ,

Kategoria: newsy